Jste zde

Hledáte ochlazení na léto? Vzdušín.cz představuje TOP 3 mobilní klimatizace pro rok 2022

klimatizace vzdusin PR Zdroj: vzdusin.cz
Léto je tu a spolu s ním i vysoké teploty. Vedro však může být pěkně úmorné a v přílišné míře nesvědčí našemu zdraví.

30. 6. 2022

Proto je na místě hledat způsoby, jak se alespoň doma trochu ochladit. Ideální řešení představují mobilní klimatizace, které jsou dostupné pro všechny domácnosti a nevyžadují stavební úpravy.

Proto jsme vytvořili žebříček nejlepších mobilních klimatizací pro rok 2022, se kterými snadno a rychle ochladíte svůj dům či byt. K jeho sestavení jsme si přizvali odborníky ze Vzdušín.cz, což je autorizovaný prodejce celé řady klimatizací a dalších zařízení na úpravu vzduchu.

1. Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 HP WiFi

Na prvním místě se umístila mobilní klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 HP WiFi, která se řadí mezi jedny z nejvýkonnějších modelů na trhu. Navíc dokáže nejen ochlazovat okolní vzduch, ale také odvlhčovat a čistit.

Používat ji tedy můžete po celý rok, přičemž si poradí s místnostmi o objemu až 83 m3. Největší předností je její nízká energetická náročnost, která je stanovena na třídu A+. Mobilní klimatizace disponuje speciálně navrženou technologií Blue Air, díky které dokáže vzduch v místnosti ochladit podstatně rychleji než konkurenční modely.

Samozřejmostí je ovládání pomocí mobilní aplikace, 24hodinový časovač, funkce autorestartu či režim Sleep, kdy se hlučnost sníží na minimum – oproti jiným modelům je tato klimatizace až o 10 % tišší. Není tedy divu, že se stala vítězem testu nejlepších klimatizací 2022.

unnamed.jpg

klimatizace olimpia
Zdroj: 
vzdusin.cz

2. GREE MONA GPC12AN-K5NNA1A Wi-Fi

Levnější alternativou je model GREE MONA GPC12AN-K5NNA1A Wi-Fi, se kterým získáte hned tři zařízení v jednom. Tato mobilní klimatizační jednotka totiž dokáže vzduch ochlazovat, čistit a zároveň odvlhčovat. Hravě s ní můžete ochladit místnosti s objemem okolo 100 m3, přičemž stejně jako předchozí model využívá výkonnější technologii Blue Air. Dostupná je také funkce Sleep, která sníží hlučnost zařízení na minimum, a vy si tak budete moci vychutnat ničím nerušený spánek.

Klimatizační jednotka do bytu je schopna připojit se k Wi-fi, díky čemuž ji budete mít po celý den pod dohledem prostřednictvím mobilní aplikace. Využít můžete i čtyři provozní režimy či časovač. Vhodná je přitom i pro rodiny s dětmi, jelikož je opatřená dětskou pojistkou, díky které nemohou děti s klimatizací jakkoliv manipulovat.

unnamed_1.jpg

kvalitní klimatizace
Zdroj: 
vzdusin.cz

3. Olimpia Splendid Compact 8P

Pokud hledáte cenově dostupné zařízení pro ochlazení místnosti, bude pro vás vhodná tato malá klimatizace Olimpia Splendid Compact 8P. Ochladit s ní můžete místnosti s objemem až 60 m3 a ovládat ji můžete ovládat prostřednictvím dálkového ovladače. Kromě toho nabízí funkci autorestart, díky které se při výpadku proudu opětovně zapne poté, co se připojení k elektrické síti opět obnoví.

Hlavní výhodou je především pořizovací cena a kompaktní rozměry klimatizace. Většina uživatelů si pochvaluje i snadnou instalaci a manipulaci – klimatizační jednotka do bytu váží pouhých 28 kg. Jelikož se jedná o menší a také méně výkonný model, je třeba počítat s vyšší hlučností.

unnamed_2.jpg

klimatizace
Zdroj: 
vzdusin.cz

Jak na výběr opravdu kvalitní mobilní klimatizace?

Pokud vám náš výběr nestačí a chcete si vybrat klimatizaci do pokoje sami, rozhodli jsme se zaměřit i na stěžejní body při jejím výběru. Na úplném začátku byste měli brát v úvahu zejména velikost místnosti, kde budete chtít klimatizační jednotku používat. Méně výkonné zařízení totiž nebude schopné ochladit větší místnosti.

Řídit se můžete objemem místnosti, která je udávána v m3. Rozhodující je i cena klimatizace do bytu, která nemusí být vždy zrovna nejnižší. V tomto případě obvykle platí, že čím je zařízení dražší, tím vám dokáže nabídnout více funkcí a vyšší výkon. Každopádně je vždy dobré dopředu přemýšlet nad tím, jaké funkce od klimatizace očekáváte, a zda je vůbec využijete.

Za úvahu stojí možnost investovat do jednoho zařízení, které vám nabídne hned několik využití zároveň – ve výsledku můžete mít doma klimatizaci, přímotop, odvlhčovač a čističku vzduchu. Při pohledu na současné ceny tak lze výrazně ušetřit.

Jestli se chcete vyhnout komplikacím, je na místě dát si záležet i na obchodě, kde budete mobilní klimatizaci kupovat. Vzdušín.cz nabízí svým zákazníkům kompletní servis klimatizací a reklamaci v rozmezí od 2 do 3 let. Pokud tedy dojde k poruše mobilní klimatizace, můžete se na e-shop kdykoliv obrátit a nechat si zařízení opravit od profesionálů ve svém oboru.