Jste zde

Hledání nového bytu usnadňují realitní vyhledávače: Víte který použít?

Zdroj: pixabay.com

Najít ten správný byt není jednoduché. Kromě spousty peněz toto hledání stojí i spoustu času. Značně ho ale usnadňují vyhledávače realit. stačí správně zadat parametry hledání a vysněné bydlení je na světě!

7. 7. 2013

Nové byty vznikají ve velkém – desítky developerských projektů po celé republice tak dělají z hledání ideálního bydlení pátrání po jehle v kupce sena.

Pokud bychom se na jejich hledání chtěli zaměřit důkladně, existují dvě hlavní možnosti. Tou první je pátrání ve specializovaných inzertních realitních časopisech. Nicméně tu člověk musí počítat s tím, že si tento časopis musí nejdřív za nemalý peníz koupit. Nedočká se úplně aktuálních informací (pokud časopis vychází jednou měsíčně, pak je tu velká pravděpodobnost, že ty nejlepší nemovitosti budou už pryč) a hlavně – nemovitosti jsou v těchto periodikách obvykle řazeny ne podle kritérií, ale podle příslušnosti k jednotlivým realitním kancelářím.

Zapomeňte na noviny, hledejte na internetu!

Druhou možností je potom hledání na internetu. Právě ten je z hlediska získávání informací mnohem pohodlnější. Informací je tady navíc mnohem více – internetový prostor je totiž na rozdíl od novinového papíru „nafukovací“.

I tady ale můžete narazit na komplikace.  Jak již bylo zmíněno, nové byty na prodej vznikají téměř neustále a jejich pravidelné sledování znamená procházet několikrát do měsíce stovky různých developerskéch projektů. Tuto možnost však velmi pohodlně řeší realitní vyhledávače, které nabízejí kompletní nabídku na jednom místě s možností třídění například dle lokalit či cen. Mnohé pak nabízejí i možnost nechat si posílat nové inzeráty, které splňují vámi zadaná kritéria. Pojďme se mrknout na ty neznámější:

Prahanovebyty.cz

Velmi oblíbený vyhledávač především díky možnosti využít při vyhledávání bytu celou řadu atributů. Pokud i vy hledáte bydlení v Praze, určitě tento vyhledávač doporučujeme. Snadno si zadáte, jakou máte představu o ceně, velikosti i lokalitě. Z obsáhlé databáze vám web vypíše přesně takové byty, které plně odpovídají těmto vašim představám.

Bytyprodejpraha.cz

Obrovskou výhodou tohoto vyhledávače je především to, že se nespecializuje pouze na samotné byty, ale i řadu dalších nemovitostí. Plně tak poslouží všem, kteří kromě bytu hledají i dům, pozemek nebo kancelářské prostory pro své podnikání. I zde je samozřejmostí filtrování jednotlivých lokalit a zadání cenového rozpětí.

vyhledavac-realit2

Jeden z mnoha vyhledávačů na internetu - stačí zadat parametry a výsledky máte během pár sekund. Zdroj: Prahanovebyty.cz

Nejlevnejsi-byty-v-praze.cz

Jak už napovídá sám název tohoto vyhledávače, svým návštěvníkům se snaží zobrazit ty nejlevnější nové byty v Praze. To vše od mnoha developerů, kteří zde své projekty realizují. Neustálé pohyby cen tak můžete snadno sledovat a váš vysněný byt lze získat za skutečně minimální cenu, a to samozřejmě ve všech oblíbených lokalitách.

Sreality.cz

Realitní server spadající pod český internetový gigant Seznam.cz. Ten nabídne kromě bytů nebo domů také různé chaty, venkovské usedlosti, nebo skladovací či výrobní prostory vhodné především pro podnikatele.

Díky obrovskému poklesu cen, který byl způsobený v letech 2007 a 2008 jsou nové byty stále oblíbenější, a to nejenom u mladých rodin. Velký vliv na to má právě cena a také množství developerských projektů ve vyhledávaných lokalitách hlavního města.

vyhledavac-realit3

Vyhledavač patřící Seznamu je bezesporu nejznáměšjím produktem svého druhu v českých internetových vodách. Zdroj: sreality.cz

Vývoj na trhu s nemovitostmi v letošním roce ukazuje, že o nové byty a novostavby v Praze je neustále zájem, a to nejenom mezi Pražany, ale také mezi lidmi, kteří se do Prahy chtějí stěhovat. Velký podíl na tom mají i zahraniční klienti, kteří si Prahu vybrali pro svůj nový domov. A zajímavé je, že se velký podíl prodejů a poptávek odehrává právě přes zmiňované realitní vyhledávače.

Více informací o trhu s realitami nejen v Praze najdete v článku na portále iDnes.cz: Nové byty v Praze jdou na dračku. V nabídce jich je přes šest tisíc

Tématicky cílené články pak hledejte v naší rubrice Nové byty!