Jste zde

Fototapety: Dramatická proměna interiéru během pár chvil!

Zdroj: https://myloview.cz/fototapety/podle-interieru/koupelna/
Není potřeba pořizovat drahé doplňky, obrazy… autentické prostředí kdekoli ve svém bytě vytvoříte za pomoci kvalitních fototapet. Jaký motiv použít do kuchyně, ložnice, koupelny? Poradíme vám!

19. 11. 2017

Vytvoření útulného prostředí v interiéru vlastního bytu či domu by mělo být samozřejmé. Častokrát se snažíme nakoupit nejrůznější doplňky, obrazy a cokoli dalšího, co nemusí být osobní. Je to škoda, protože v jakémkoli vnitřním prostoru můžete mít třeba moderní fototapety – a to naopak velmi osobní být můžou.

Unikátní koupelna

Koupelna, v níž jsou dlážděné obklady, vypadá zcela normálně a nikoho takový interiér nepřekvapí. Proto vsaďte na moderní 3D fototapety, které dokážou z jakékoli koupelny vytvořit originální místo, kam se budete rádi vracet.

Do místností, kde chcete relaxovat a odpočívat volte chladnější barvy, případně uklidňující scenérie. Zdroj: https://myloview.cz/fototapety/podle-interieru/koupelna/

Jako příklad uvádíme 3D fototapety kamene. Ty vytváří na stěně iluzi surové kamenné zdi, jež do koupelny perfektně padne. Pokud byste rádi jiný přírodní motiv, efektně vypadá rákosí či listí. Jen si představte dovolenou u rybníka nebo nádrže. Právě tady se s rákosím a jinými vodními rostlinami setkáváme běžně.

Abstrakcí zahalená ložnice

V ložnici relaxujeme nebo spíme. Není tedy od věci vsadit na odstíny chladnější, které nám budou evokovat právě odpočinek a nicnedělání. Nicméně pozor - někteří lidé ocení i červenou barvu v jemnějších variacích.

Zajímavou volbou jsou také motivy trojúhelníků a jiné geometrické tvary. Právě důrazem na přesnost dokážeme docílit harmonie, která nás bude provázet při odpočinku a nabírání energie. Zajímavě vypadají i poutavě zpracované akty. Lidské tělo je neskutečně složité, ale zároveň inspirující.

Při výběru fototapety do koupelny myslete i na to, že příliš chladné motivy můžou i na vás působit chladně. A v koupelně vám následně může být zima. Zdroj: https://myloview.cz/fototapety/podle-interieru/koupelna/

Zdroj: https://myloview.cz/fototapety/podle-interieru/koupelna/

Kuchyně si vyžaduje živé motivy

Nejvyužívanější místností v bytě je kuchyně. Právě tady se připravují a často i servírují nejrůznější dobroty. Často bývá propojená s jídelnou – zvláště v malých bytech jde nejen o estetické, ale i o funkční řešení.

A protože je kuchyně spjatá s přípravou pokrmů, mohou být ústředním motivem právě nejrůznější ingredience používané pro přípravu jídel. Velmi oblíbená je káva. Právě v ní je patrná symbolika klidu, odpočinku a toho, že byste si měli čas od času dát pauzu a odpočinout si od každodenního stresu a shonu.

Efektní jsou také 3D fototapety pomerančů v kombinaci s vodou. Interiér kuchyně i jídelny dokonale oživí, a vznikne tak prostor, který bude mít rádi. Patříte mezi vyznavače pálivých papriček? Pak na zeď umístěte fototapetu s chilli. Červená barva paprik bude perfektně kontrastovat třeba s hnědým pozadím. 

Romantická předsíň

Vstup do interiéru jakéhokoli bytu nebo domu může být velmi pestrý a zajímavý. A vytvoření romantického aranžmá není složité. Zvládnou to třeba fototapety ve stylu vintage anebo variace třeba se sluneční krajinou.

Mnohdy se hodí i abstraktní vzory. Vyplatí se ale spíše vybírat některé velmi jemné. Geometrické ostré tvary mohou v lidech vyvolat při vstupu pocity stísněnosti a striktního řádu.

Určitě se orientujte také podle jiných místností, které jsou ozdobeny v určitém stylu. Příliš velký kontrast není zapotřebí a není ani žádoucí. Něžnost a jemnost se minimálně při řešení vstupních částí chodeb vyplatí, protože příchozí nabude pocitu pohodlí a harmonie.