Jste zde

Fotoseriál moderní kuchyně (1. část): Kuchyně ze dřeva

Zdroj: ihomee.com

Že dřevo v kuchyni nemá co dělat a patří do středověku, kdy moderní materiály nebyly k dispozici? Omyl! Moderní kuchyně může klidně být celá ze dřeva. Přesvědčit se o tom můžete na fotografiích, které vám dnes nabízíme.

27. 5. 2013

Dřevo je klasika, která nestárne ani s příchodem spousty moderních materiálů. Ať už jde o třešeň, dub, ořech či jakýkoliv jiný druh, který se používá na nábytek a dřevěné podlahy, kuchyni i jiným místnostem dodává punc přírodnosti. Pro zvětšení tohoto efektu se dokonce používají techniky vytvářející vzhled starého dřeva. Místnost s takovými materiály vypadá jako z dob našich babiček a pro mnohé je tak útulnější.

Další články o kuchyních:

Vedle takovéhoto dodávání patiny jsou k mání i jiné techniky k dosažení vzhledu rustikální kuchyně, například vyvrtávání umělých děr po červotočích. Též letokruhy na dřevěném povrchu nemusí být vždy pravé, vlastně třeba vůbec nejde o dřevo, jeho vzhled dnes napodobují mnohé umělé povrchy s realistickým potiskem.

Ať už je ale dřevo pravé či falešné, nutno uznat, že má své neoddiskutovatelné kouzlo. Podívejte se sami:

inspirace-kuchyne-2

Žebřík v této kuchyni á la retro třicátých let nevede do kulinářského nebe, ale k předmětům skrytým ve skříňkách u stropu místnosti. Zdroj: awants.com

inspirace-kuchyne-3

Ráj pro milovníky dřeva, dřevomorky a červotoče. Zdroj: kagozi.com

inspirace-kuchyne-4

Dřevěné skříňky, dřevěná podlaha, stromy za oknem, v této kuchyni by se Tarzan cítil jako v doma v džungli. Zdroj: trandeco (trandecoration.com)

inspirace-kuchyne-5

Dřevo nemusí být úplně všude. Stačí ho do prostoru začlenit třeba jen v podobě ostrůvku. Zdroj: iseecubed.com

V kuchyni na okně si můžete vypěstovat bylinky:

inspirace-kuchyne-6

Začlenit moderní praktické prvky do retro kuchyně může být problematické. Zdroj: jul (trandecoration.com)

inspirace-kuchyne-7

Jednoduchá, čistá nádhera. Co více dodat? Zdroj: jul (trandecoration.com)

inspirace-kuchyne-8

Není všechno dřevo, co se jako dřevo tváří. Stačí výrazný vzor a kus přírody lze vykouzlit na kterémkoliv povrchu. Zdroj: ihomee.com

Připojte se k nám na Facebooku, ať i Vaši přátelé a známí vědí, kde se dá nahlédnout do zajímavých interiérů.