Jste zde

Fotoinspirace: Bílá v bytě. Jakou barvou ji doplnit?

Zdroj: Highfithome (Flickr)

Sníh, smetana, trenky fotbalistů národního mužstva, bílé je leccos, k čemuž máme neutrální nebo lehce pozitivní vztah. Tahle barva má totiž tu vlastnost, že sama žádné velké emoce nevzbuzuje, nechává to na jiných. Na jakých?

18. 9. 2020

Na to je dost jednoduchá odpověď: Na všech možných. Neexistuje totiž žádná univerzální odpověď na to, jaké barvy v bytě by nejlépe měly doplňovat bílý základ. Vše záleží na dispozicích a funkci místnosti a vašich preferencích. Dá se říci, že neexistuje barva, která by se za určitých podmínek k bílé vůbec nehodila. Ostatně, inspirujte se na našich obrázcích.

bila-v-byte-1

Když do bílého interiéru přidáme černou a ještě pár doplňků jedné výrazné barvy, třeba červené nebo oranžové, bude se Audrey Hepburnová ze zdi jen a jen usmívat. Zdroj: A. Selen Selcuk a Ahmet Gül (Flickr)

bila-v-byte-2

Bílá na stropě a ve vyšších polohách zdí je fajn, vše by mělo postupovat od tmavších odstínů na podlaze a v nižších polohách pokoje až k nejsvětlejším nahoře. Zdroj: Jesus Almeida (Deviantart)

bila-v-byte-4

Bílé zdi, pestrobarevné doplňky - klasické řešení, které se dovede snadno vypořádat se změnami nálad a vkusu. Zdroj: Ken Hudson (Picasa)

bila-v-byte-8

V dětském filmu spolu tropili neplechy Zelená a Modrej, v interiéru si ale docela dobře rozumějí zelená s bílou. Zdroj: jinkazamah (Flickr)

bila-v-byte-7

Tenhle pokoj je sice jen vymodelovaný, ale bílá barva s dřevěnými a rudými doplňky v něm působí velmi dobře. Jen aby v něm po realizaci nepřespávali nějací vášniví milenci. Ty by červené odstíny ještě více rozdráždily. Zdroj: ricky16882 (Deviantart)

bila-v-byte-5

Tohle je sice komerční interiér, ovšem dobrý příklad toho, jak světlá barva a prosklené plochy prosvětlí a zútulní prostor i při použití černých prvků. Zdroj: Zaha Hadid (Flickr)

bila-v-byte-6

Bílá stále patří nejpoužívanějším barvám při malování. Zdroj: Little Green Paint Company (Flickr)