Jste zde

Fotogalerie barevných dětských pokojů: Pozor na červenou. Modrá vaše dítko zklidní

černobílý dětský pokoj Zdroj: Shutterstock
Nejvíce záleží na věku a zájmech dítěte, ovšem také na tom, aby byly pro jejich obyvatele co možná nejbezpečnější. Rozhodně neškodí trochu se rozmáchnout v otázce barev, nicméně některé odstíny se pro naše ratolesti tak úplně nehodí.

3. 6. 2023

Problém představuje například červená barva, která může působit na člověka podobně jako na býka. Sice hned vztekle nevyfukujeme proudy vzduchu a nepobíháme jako zběsilí proti rudé stěně, ale i tak nás podvědomě dráždí.

Cítíme neklid, jednáme podrážděně a komunikaci pobyt v červeném pokoji také neprospívá. Obzvláště máme-li hyperaktivní děti, které potřebují co nejvíce zklidnit, musíme se červené zcela vyvarovat.

O dětských pokojích jsme již psali v těchto článcích.

Jak zařídit dětský pokoj dobře, to není jednoduchá věc, každému rodiči a dítěti se líbí něco jiného a jejich vkus se nemusí zrovna sejít. Rodiče by proto měli odstoupit od realizace nesplněných snů, jichž se kdysi ve vlastním dětském pokoji nedočkali a soustředit se především na osobnost svého dítěte.

shutterstock_417428938.jpg

modré dětské křeslo
Zdroj: 
Shutterstock
Modrá nedráždí, spíše uklidňuje a působí čistě.

Rozhodně by ale neměli zapomínat na bezpečnost. Houpačky, skluzavky a další interaktivní pomůcky a hračky sice dítě zabavují, rozvíjejí jeho pohybové dovednosti, avšak mohou se stát ničivou zbraní schopnou dítě zranit.

Takové prvky proto patří do místností, kde dítě tráví čas pod dozorem dospělých. Pozor si musíme dát také na klouzavé podlahy nebo na menší koberce, které nedrží pevně na jednom místě a mohou při neopatrném pohybu pod nohou ujet.

Nyní vám nabídneme několik inspirativních fotografií z různobarevně laděných interiérů pro nejmenší. 

Fotogalerie dětské pokoje

shutterstock_2154426313.jpg

dětský pokoj náhled
Zdroj: 
Shutterstock
Ke stolu, na němž si děti píší úkoly, by se mělo dostat co nejvíce přirozeného světla.

shutterstock_1621828630.jpg

kombinace s bílou barvou
Zdroj: 
Shutterstock
Bílá se hodí do kombinace snad s každou barvou.

shutterstock_1259547406.jpg

nepořádek v dětském pokoji
Zdroj: 
Shutterstock
Dětské pokojíky vypadají dobře především těsně po vybavení. Poté je malí neposedové "zabydlí" a jejich původní vzhled vezme za své.

shutterstock_663177412.jpg

dětský pokoj v námořním stylu
Zdroj: 
Shutterstock
Velmi populární jsou tematicky vybavené pokoje jako tento modrý s kulatými okénky, lodní postelí a námořnickou výzdobou.

shutterstock_1489937411.jpg

studentský dětský pokoj
Zdroj: 
Shutterstock
Dětský pokoj by se měl s postupně převybavovat, až se z něj stane studentský pokoj. V tomto minipokoji stačí jen vyměnit obrazy.

Přečtěte si také:

Zdroje:

  • https://www.dejmark.cz/maston-jake-barvy-vybrat-do-detskeho-pokoje/
  • https://www.homeincube.cz/jake-barvy-do-detskeho-a-studentskeho-pokoje/
  • https://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-vymalovat-detsky-pokojicek-spatna-volba-barev-muze-zavinit-plactivost-deti-27819.html
  • https://www.olzatex.cz/news/ktere-barvy-jsou-ty-nejvhodnejsi-do-detskeho-pokoje