Jste zde

Dřevostavba vytápěná elektřinou? Není důvod se bát

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Přemýšlíte o dřevostavbě? Pak určitě přemýšlíte i o tom, jakým způsobem ji vytápět. Plynem, uhlím, elektřinou? Odborníci ze společnosti VEXTA sázejí na třetí variantu. Proč? Tady je odpověď:

22. 12. 2015

Dřevostavby jsou na stavebním trhu stále populárnější z mnoha dobrých důvodů. Jedním z hlavních důvodů, proč si pořídit dřevostavbu, je její energetická nenáročnost – zvláště v době, kdy ceny energií rostou raketovým tempem. A často se pak výrobci dřevostaveb setkávají s otázkou: Proč je výhodnější v dřevostavbě topit elektřinou?

Věděli jste, že dřevostavby je možné zařadit k nízkoenergetickým variantám bydlení?Zdroj: www.vextadomy.cz

Vybrat vhodný zdroj vytápění je jednou z nejdůležitějších částí celé realizace. Klienti často stráví celé hodiny u internetu nad nabídkami různých firem, laickými i odbornými radami. Dřevostavbu si zákazníci přejí hlavně z důvodu energetické úspory, a proto je na místě se na tyto otázky ptát.

Dřevostavba jako nízkoenergetické bydlení

Především už samotné dřevo, které je hlavním stavebním prvkem, a dále do detailu promyšlená konstrukce dřevostavby, dokonalá izolace - vše s použitím výhradně kvalitních materiálů - nastaví samotné stavbě jakousi metabolickou existenci, která dokáže sama a přirozeně regulovat přirozený vnější provoz bez větších zásahů.

Interiér dřevostavby je k nerozeznání od jiného typu domu.Zdroj: www.vextadomy.cz

Předpokladem běžného bydlení je tělesné teplo obyvatel dřevostavby, dále běžné denní aktivity jako jsou teplo a vlhkost z vaření, praní, sprchování a podobně. V klasických zděných domech je pro tyto činnosti potřeba zajistit pravidelné odvětrávání, které zamezí vzniku plísní. U dřevostaveb však takový násilný únik tepla není nutný. Zároveň ale ani nebudete mít pocit přesycení výpary.

Znáte všechny Pravdy a mýty o dřevostavbách: Jak je to s akustikou? A jak s hořlavostí?

Elektřina je nejvýhodnější

Samotná podstata dřevostaveb tak naznačuje, že zdroj vytápění je třeba řešit s přihlédnutím k samotné tepelné nenáročnosti bydlení. Nyní tedy přichází na řadu řešit pořizovací náklady a životnost tepelného zdroje. Zde vhledem k pozitivům samotné stavby tvoří nejvýhodnější řešení v poměru vstupních investic a nákladů právě elektrické přímotopné systémy.

Dřevostavba je energeticky nenáročné bydlení.Zdroj: www.vextadomy.cz

Důležitou roli zde třeba také hraje i takzvaný nízký tarif elektrické energie, jenž je určen právě pro objekty s elektrickým vytápěním. Hlavní zdroj tepla elektřiny samozřejmě můžete doplnit třeba o teplo krbových kamen.

I přesto, že elektřina jako zdroj tepla obvykle u klientů vytváří obavy, je třeba dodat, že za ta léta, po které se věnujeme výstavbě dřevostaveb, máme s vytápěním elektřinou opravdu dobré zkušenosti i pozitivní ohlasy našich klientů.

Máte-li jakékoli dotazy, rádi byste se informovali na konkrétní výpočty úspor energií, kontaktujte prosím naše odborníky. Rádi se vám budou věnovat.

VEXTA DOMY
NESNĚTE, BYDLETE!