Jste zde

Dřevostavba vytápěná elektřinou? Není důvod se bát

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Přemýšlíte o dřevostavbě? Pak určitě přemýšlíte i o tom, jakým způsobem ji vytápět. Plynem, uhlím, elektřinou? Odborníci ze společnosti VEXTA sázejí na třetí variantu. Proč? Tady je odpověď:

22. 12. 2015

Dřevostavby jsou na stavebním trhu stále populárnější z mnoha dobrých důvodů. Jedním z hlavních důvodů, proč si pořídit dřevostavbu, je její energetická nenáročnost – zvláště v době, kdy ceny energií rostou raketovým tempem. A často se pak výrobci dřevostaveb setkávají s otázkou: Proč je výhodnější v dřevostavbě topit elektřinou?

Věděli jste, že dřevostavby je možné zařadit k nízkoenergetickým variantám bydlení?Zdroj: www.vextadomy.cz

Vybrat vhodný zdroj vytápění je jednou z nejdůležitějších částí celé realizace. Klienti často stráví celé hodiny u internetu nad nabídkami různých firem, laickými i odbornými radami. Dřevostavbu si zákazníci přejí hlavně z důvodu energetické úspory, a proto je na místě se na tyto otázky ptát.

Dřevostavba jako nízkoenergetické bydlení

Především už samotné dřevo, které je hlavním stavebním prvkem, a dále do detailu promyšlená konstrukce dřevostavby, dokonalá izolace - vše s použitím výhradně kvalitních materiálů - nastaví samotné stavbě jakousi metabolickou existenci, která dokáže sama a přirozeně regulovat přirozený vnější provoz bez větších zásahů.

Interiér dřevostavby je k nerozeznání od jiného typu domu.Zdroj: www.vextadomy.cz

Předpokladem běžného bydlení je tělesné teplo obyvatel dřevostavby, dále běžné denní aktivity jako jsou teplo a vlhkost z vaření, praní, sprchování a podobně. V klasických zděných domech je pro tyto činnosti potřeba zajistit pravidelné odvětrávání, které zamezí vzniku plísní. U dřevostaveb však takový násilný únik tepla není nutný. Zároveň ale ani nebudete mít pocit přesycení výpary.

Znáte všechny Pravdy a mýty o dřevostavbách: Jak je to s akustikou? A jak s hořlavostí?

Elektřina je nejvýhodnější

Samotná podstata dřevostaveb tak naznačuje, že zdroj vytápění je třeba řešit s přihlédnutím k samotné tepelné nenáročnosti bydlení. Nyní tedy přichází na řadu řešit pořizovací náklady a životnost tepelného zdroje. Zde vhledem k pozitivům samotné stavby tvoří nejvýhodnější řešení v poměru vstupních investic a nákladů právě elektrické přímotopné systémy.

Dřevostavba je energeticky nenáročné bydlení.Zdroj: www.vextadomy.cz

Důležitou roli zde třeba také hraje i takzvaný nízký tarif elektrické energie, jenž je určen právě pro objekty s elektrickým vytápěním. Hlavní zdroj tepla elektřiny samozřejmě můžete doplnit třeba o teplo krbových kamen.

I přesto, že elektřina jako zdroj tepla obvykle u klientů vytváří obavy, je třeba dodat, že za ta léta, po které se věnujeme výstavbě dřevostaveb, máme s vytápěním elektřinou opravdu dobré zkušenosti i pozitivní ohlasy našich klientů.

Máte-li jakékoli dotazy, rádi byste se informovali na konkrétní výpočty úspor energií, kontaktujte prosím naše odborníky. Rádi se vám budou věnovat.

VEXTA DOMY
NESNĚTE, BYDLETE!

CAPTCHA
Kontrolní otázka. Při kontrole textu nezáleží na velikosti písmen