Jste zde

Co výrobci vestavěnek nabízejí navíc? 3D návrhy a mnohdy i doživotní záruky na zboží

Zdroj: Stylishrooms

Konkurence na trhu s vestavěnými skříněmi je obrovská, a tak se prodejci předhánějí v tom, co dalšího zákazníkům nabídnou. Prošli jsme internetové prezentace těch největších a zajímali se o doplňkové služby.

28. 7. 2012

Platit za 3D návrh, zaměření, montáž a pár rad od odborníka na interiérový design – to by dnes udělal jen blázen. Nábytkářské firmy, výrobci vestavěných skříní a interiérová studia bojují o zákazníky – a tak je dnes možné za „málo peněz pořídit hodně muziky“. Ač kvalitní vestavěná skříň není  ta nejlevnější záležitost, je možné ji pořídit výhodně.

Základem je skříň, ne služby zdarma okolo!

Nutno poznamenat, že doplňkové služby jsou skutečně jen doplňkem. Je sice fajn, když firma nabízí 3D konfigurátor a služby bytového designéra zdarma, ale pokud do této vaty balí nekvalitní skříně s pochybným asijským kováním, pak berte nohy na ramena – designér, nedesignér.

Rámy a kování vestavěné skříně na míru jsou její páteří. Jde o nejnamáhanější část , která by měla být tím nejkvalitnějším, co na skříni je. Firma by si za kvalitou, kterou poskytuje měla stát, a mnohé z těch největších také nabízejí prodloužené záruční doby jako důkaz kvality. Firma Stylishrooms poskytuje na posuvné dveře skříní dokonce doživotní záruku! Záruku pět let dostanete na kování skříně u Woodface, Interiéry Radis poskytují záruku deset let. 

stylish-skrine2

Dveřní rámy, kování a vnizřní pojízdné systémy - když se něco z toho zasekne, tak je zle. Zdroj: Stylishrooms.cz

Firmy obvykle na svých webových uvádějí, od koho kování a dveřní rámy odebírají – časté jsou doplňky z Kanady, z Polska, některé na svých stránkách dokonce výslovně uvádějí, že od asijských producentů komponenty nepořizují.

Nechte si poradit – prostřednictvím webu

Pořízení vestavěné skříně na míru rozhodně není krok, který by si člověk pořádně nerozmyslel. Jenže jen málokdo je v tomto oboru zběhlý a odborník. Většina velkých (ale dnes přibývá i těch menších) firem proto na svých webových nabízí možnosti předběžné kalkulace, bezplatné poradenství, nebo předběžné vyčíslení nákladů.

Na webových stránkách firmy Amonit.cz si člověk může vytvořit vlastní 3D návrh, na základě kterého pak firma pošle předběžnou kalkulaci. Podobnou funkci nabízejí i na Stylishrooms.cz, kde je ještě navíc k dispozici ohromný vzorník materiálů a barev a rozsáhlá fotogalerie s realizovanými skříněmi, kde se člověk může inspirovat. K dispozici je i kontaktní formulář, za pomoci kterého může člověk konzultovat s odborníky z domova, ještě předtím, než se vydá do prodejny.

stylish-skrin

I takhle může vypadat vestavěná skříň - tuhle si ale raděj nechte sestavit od odborníků, obvykle za to ani nic nezaplatíte. Zdroj: Stylishrooms.cz

Za služby designéra už se platí

Galerie zakázek chybí na Woodface, ale i tady máte možnost nechat si vytvořit návrh a kalkulaci zdarma. Velmi pěkně to mají vymyšlené na Vestavěnkách, kde si člověk může pro nezávaznou kalkulaci vyplnit formulář a ten doplnit třeba i fotkou skříně z webu, která se mu líbí. Pro inspiraci tady nabízejí i 33 nejčastějších řešení a konkrétní řešení pro váš interiér vytvoří pomocí speciální softwaru ve 3D.

V některých obchodech můžete využít i služeb bytového designéra – za ty se už ale obvykle platí a nebývají součástí neplacených služeb. A zatímco zcela zdarma je u většiny výrobců i zaměření skříně a její montáž, dopravu už si část z nich nechává proplatit. Mnohdy to ale i tak vyjde levněji než u firmy, která j má započtenou už v ceně skříně. Člověk prostě jen musí hledat, být pozorný a počítat.

Související články