Jste zde

Co všechno se dá umýt v myčce? Klidně i lustr a části lednice!

otevřená myčka nádobí Zdroj: www.bigstockphoto.com
Zatím jste ve své myčce na nádobí myli opravdu jen to nádobí? Určitě byste měli vsadit na její schopnosti i při úklidu. Pomůže vám totiž s více věcmi, které nakonec zanechá krásně čisté. Třeba lustr nebo jednotlivé police z lednice.

10. 2. 2020

Kdo by nechtěl mít pěkně naklizeno? Ať už se blíží čas jarního úklidu, nebo třeba návštěva tchyně, vždycky je dobré vědět, jak si můžeme práci usnadnit a dosáhnout skvělých výsledků. Hodně vám může pomoct myčka nádobí, a to nejen s nádobím.

Všechno z kuchyně do myčky!

Uznáváme, všechno se do myčky nevejde nebo se tam nedá dát. Ale kromě samotného nádobí, které používáte k servírování dobrot, v ní můžete umýt nejrůznější misky, nádoby, dózy, ať už v nich běžně skladujete cokoli. Vypucovat tady můžete bez práce i příborník nebo jiný organizér, pokud tomu odpovídá materiál, ze kterého je vyrobený. Stejně tak si můžete usnadnit práci s plastovým prostíráním nebo skleněný tácem z mikrovlnky.

Pokud aktivně používáte digestoř, možná vás děsí představa tukového filtru uvnitř. Dobrá zpráva je, že se můžete přestat děsit, když ho jednou za 14 dní vyndáte a necháte ho umýt v myčce.

Umýt v myčce nádobí po nedělním obědě, to by vás asi napadlo, v myčce ale úplně v pohodě můžete umýt například dětské hračky.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Co vás ale nejspíš potěší nejvíc, je to, že můžete mít krásně čisté police z lednice. Stačí je vyndat, nechat je ohřát na pokojovou teplotu, aby sklo v myčce vlivem teplotního šoku nepopraskalo, a bez obav jim pustit vhodný mycí program. Jakmile police vrátíte do ledničky, budete ohromeni výsledkem.

Svítidla? Taky do myčky

Celý lustr do myčky nádobí nejspíš nenasoukáte, ale když se ho nebudete bát rozložit na skleněné tabulky, bude vyřešeno. Tabulky narovnejte do košíčku v horní části myčky a pusťte ji. Stejně tak jednoduše můžete navrátit lesk a slávu stínidlům od lampiček.

V myčce bez průblémů umyjete i lustr nebo skleněné police z lednice.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Poklady (nejen) z dětských pokojíčků a koupelnová výbava

Do myčky nádobí se dá dát skoro všechno. V dětském nebo studentském pokoji můžete posbírat nejrůznější kalíšky, stojánky na tužky a gumové hračky, v obýváku pak fotorámečky nebo vázy. Co se koupelny týče, tady se nemusíte bát vzít kelímek na zubní kartáčky, misku na mýdlo, případně jakoukoli skleněnou nebo plastovou poličku, kterou máte a kterou můžete sundat a po umytí zase vrátit na původní místo.

Pokud máte nějaké to domácí zvířátko, umyjte mu dokonale misky na vodu a jídlo. Prostor, kam pak misky zase dáte, bude hned vypadat přitažlivěji.

Nebojte se usnadnit si práci a povolejte na pomoc myčku nádobí!