Jste zde

Čisticí prostředky používejte s rozumem

čisticí prostředky v kyblíku Zdroj: Shutterstock
Každý chce mít doma i na pracovišti čisto. To však nepůjde bez kvalitních čisticích prostředků. Podle jakých kritérií tyto prostředky vybírat, abychom byli spokojení? Jak se říká, méně znamená mnohdy více. Čtěte a inspirujte se s námi.

25. 1. 2023

Kolik čisticích prostředků bychom si měli obstarat a jak je uskladnit? 

V dnešní době najdeme na trhu nepřeberné množství čisticích prostředků. Spíše než na kvantitu bychom se měli zaměřit na kvalitu výrobků. Velikost balení pak přizpůsobíme rozměrům naší domácnosti či velikosti našeho pracoviště.

V běžné domácnosti si lehce vystačíme s několika základními produkty. Vždy se hodí čisticí prostředek na kuchyňskou linku, skleněné povrchy a keramická umyvadla. Dále budeme potřebovat čisticí prostředek na podlahu. Ten pak volíme vždy podle materiálu, z kterého je podlaha vyrobená. V neposlední řadě se nám bude na pracoviště i na doma hodit přípravek na WC.

S profesionálními prostředky do domácnosti pak můžeme kombinovat i klasické osvědčené produkty, jako je například ocet. Ten umí s vodním kamenem divy. Hodí se tak třeba na vodovodní baterie nebo do pračky. Výhodou je i to, že je ekologický. Nevýhodu můžeme spatřovat v tom, že zrovna příjemně nevoní.

Udržitelnost v dnešních dnech propagují i velké světové značky, které se zaměřují na profesionální čisticí prostředky. Určitě si tak mezi nabízenými produkty na trhu vyberete ty pravé i vy.

Čisticí prostředky pak umístěte na suché a stinné místo. Můžete si na ně vymezit speciální skříňku. Pokud máte malé děti, raději přípravky zamykejte nebo je umístěte do vyšších míst.

Jaká další kritéria zvážit při nákupu čisticích prostředků?

U nakupování čisticích prostředků bereme v potaz nejen cenu, ale také jejich počet. Dalším kritériem při nákupu profesionálních prostředků bude materiál, z kterého je naše domácnost či kancelář vyrobena.

Velký pozor si dejte zejména na prostředky na dřevěný nábytek. Přírodní dřevo si zaslouží šetrné zacházení, díky kterému budou barvy stále výrazné a nábytek či podlaha neztratí svůj lesk.

Čisticí prostředky pak můžeme vybírat i podle toho, zda jsou tzv. udržitelné. Produkty, které podporují ochranu přírody, vždy stojí za zvážení. K čisticím prostředkům si nezapomeňte přikoupit i kvalitní ochranné rukavice. I šetrné produkty by totiž neměly být v přímém kontaktu s kůží. Své o tom ví zejména alergici.