Jste zde

Čas neovlivníme, ale podobu nástěnných hodin ano!

Zdroj: Hans (Pixabay)

Koukáme se na ně každý den a jen těžko bychom bez nich mohli existovat. Ne, o jihoamerických telenovelách v žádném případě řeč není, máme na mysli hodiny. Neustále je sledujeme, takže při zařizování bytu s nimi musíme počítat.

13. 6. 2013

Spotřebiče, velký nábytek, křesla a sedací soupravy, to vše mívá při zařizování nebo při přestavbě bytu přednost před doplňky, jejichž nákupu patří úplně poslední fáze vybavování interiéru. Většinou proto můžeme jejich vzhled sladit s ostatními věcmi v místnosti, dokonce i když máme na stěnách zelené králíky na růžovém podkladě.

Podívejte se na další originální doplňky, třeba na dekoraci z matic:

hodiny-3

Tyhle hodiny vypadají jako vymalované. Není divu, však také jsou, kromě ručiček, ručně malované. Zdroj: radovanrajic (Deviantart)

Kolik je? Těžko říct, ale hodiny vypadají pěkně

V současné době k nejžhavějším trendům patří hodiny s menším nepopsaným ciferníkem a sadou dvanácti čísel, které libovolně rozmístíte na stěnu. Při určování času sice přesnou hodnotu z polohy ručiček jen odhadujete, ovšem u tohoto typu jde spíše o designovou vychytávku. Moderní interiéry nemusí vždy podléhat tradičním dogmatům maximální funkčnosti.

Mnohem praktičtější bývají klasické hodiny, z nichž jsou sice přesné aktuální časové hodnoty většinou jasně patrné, nicméně také záleží na tom, kam si je v interiéru umístíme. Nezřídka se setkáváme s tím, že v menším bytě je při pohledu z velké části pokoje zakrývá lednice, skříň či jiný velký kus nábytku.

Kromě hodin patří do kuchyně i jiné věci:

hodiny-2

Do dekorativních hodin nad poutačem pekárny byste nejraději zakousli, takže ani ani nevadí, že ručičky jsou jen namalované. Zdroj: Alan Levine (Flickr)

Stojací hodiny nemají jen stát, ale především být vidět

Viditelnosti neprospívá ani umístění stojacích hodin do obývací nebo policové stěny. Při čelním pohledu sice žádný problém nevzniká. To je důležité, protože proti obývacím stěnám stávají sedací soupravy. Při pohledu z boku však část ciferníku může zakrývat boční stěna police. Záleží na tom, ze kterých míst pokoje chceme mít dobrý výhled na hodiny.

Ať už pořizujete hodiny jako užitečný nástroj organizace času nebo jen jako designový doplněk, dbejte na sladění s dalšími prvky místnosti. Taková dřevěná kuchyně s hodinami v rámu ze stejného dřeva vypadá opravdu skvostně.

hodiny-5

Že dinosauři vyhynuli? Nevadí, na stěně mohou přežívat dál. Zdroj: Kite Drachen (Deviantart.com)

hodiny-4

Cože? Vidličky a nože, tedy vidličky a lžíce. Tento populární druh hodin v současnosti seženete snad v každém obchodě s vybavením do kuchyně. Zdroj: dishfunctionaldesigns.blogspot.cz

hodiny-6

I v sovětské ponorce potřebovali hodiny. Bez srpu a kladiva ale ciferník být nemohl. Zdroj: Garry Wilmore (Flickr)

hodiny-7

Je to velké, kulaté a z plastu, co to je? Máte pravdu, hrudník Pamely Anderson by se takto dal také popsat, ale řeč je o těchto barevnáých hodinách. Zdroj: Angela Mabray (Flickr)

hodiny-8

Dívejte se a modlete se, oznamují tyto britské hodiny. Zdroj: geograph.org.uk

Trávíte hodiny na Facebooku? Tak se připojte k našim fanouškům!