Jste zde

Bílý gauč? Skvělý základ originálního pokoje!

Zdroj: http://www.csuohp.org/
Hodí se téměř do každého interiéru, je elegantní a nadčasový. Ne každý ale umí využít potenciálu bílé sedačky.

24. 11. 2014

Zejména od starší generace slýcháme při nákupu gauče v bílé barvě poznámky o údržbě. Většina sedacích souprav moderní doby má ale pratelný potah či omyvatelný povrch. Je proto důležité soustředit se na mnohem důležitější téma: jak z bílého gauče udělat perfektní plátno pokoje.

Bílý gauč sluší téměř všem interiérům - těm minimalistickým i opulentnějším.Zdroj: homedit.com

Všechno je v polštářích

Asi vás nepřekvapí, že právě tady hrají prim polštáře. S jejich pomocí dotáhnete design pokoje do dokonalosti. Máte obývací pokoj spíš v přírodních tónech? Přidejte zelenkavé a světle hnědé polštáře. Exploduje-li pokoj barvami, přidejte je i na guač - nebo je naopak utlumte krémovou barvou.

Správný detail dokáže doladit atmosféru.Zdroj: blickpixel, pixabay.com

Vzory a vzorky

Zajímavou etnickou atmosféru dodáte vzory - indiánské, grafické, zvířecí. Stačí popustit uzdu fantazii. Spolu s nimi můžete spárovat deku ležérně přehozenou přes opěradlo či závěsy. Výhodou vzorů ale je také to, že je můžete snadno mixovat. I když vás všeobecně vžitý názor může přesvědčit o opaku.

Jednoduché linie a bílá barva svědčí designu.Zdroj: yinchuan.bbs.house.sina.com.cn

Originální detaily umí divy

Možná se vám myšlenka příliš barev a divokosti nezamlouvá. V tom případě inspiraci hledejte v detailu. Barvu lampy (či skleniček v poličce) slaďte s jedním jediným polštářem a zbytek nechte v bílé. Jinou zajímavou variantou mohou být zvířecí vzory v nečekané barvě - například oranžově zebrované polštáře.