Jste zde

Bílý gauč? Skvělý základ originálního pokoje!

Zdroj: http://www.csuohp.org/
Hodí se téměř do každého interiéru, je elegantní a nadčasový. Ne každý ale umí využít potenciálu bílé sedačky.

24. 11. 2014

Zejména od starší generace slýcháme při nákupu gauče v bílé barvě poznámky o údržbě. Většina sedacích souprav moderní doby má ale pratelný potah či omyvatelný povrch. Je proto důležité soustředit se na mnohem důležitější téma: jak z bílého gauče udělat perfektní plátno pokoje.

Bílý gauč sluší téměř všem interiérům - těm minimalistickým i opulentnějším.Zdroj: homedit.com

Všechno je v polštářích

Asi vás nepřekvapí, že právě tady hrají prim polštáře. S jejich pomocí dotáhnete design pokoje do dokonalosti. Máte obývací pokoj spíš v přírodních tónech? Přidejte zelenkavé a světle hnědé polštáře. Exploduje-li pokoj barvami, přidejte je i na guač - nebo je naopak utlumte krémovou barvou.

Správný detail dokáže doladit atmosféru.Zdroj: blickpixel, pixabay.com

Vzory a vzorky

Zajímavou etnickou atmosféru dodáte vzory - indiánské, grafické, zvířecí. Stačí popustit uzdu fantazii. Spolu s nimi můžete spárovat deku ležérně přehozenou přes opěradlo či závěsy. Výhodou vzorů ale je také to, že je můžete snadno mixovat. I když vás všeobecně vžitý názor může přesvědčit o opaku.

Jednoduché linie a bílá barva svědčí designu.Zdroj: yinchuan.bbs.house.sina.com.cn

Originální detaily umí divy

Možná se vám myšlenka příliš barev a divokosti nezamlouvá. V tom případě inspiraci hledejte v detailu. Barvu lampy (či skleniček v poličce) slaďte s jedním jediným polštářem a zbytek nechte v bílé. Jinou zajímavou variantou mohou být zvířecí vzory v nečekané barvě - například oranžově zebrované polštáře. 

Světlý interiér vypadá dobře, ale bílý gauč není zrovna moc praktický. Musí se stále udržovat, aby byl čistý, jinak za chvíli nebude bílý ale hnědý. obzvlášť když máte doma malé děti.