Jste zde

5 tipů, než koupíte garážová vrata

Zdroj: lomax.cz
Dobrá garážová vrata vám vydrží desítky let. Proto se vyplatí při jejich výběru investovat dostatek času a energie do průzkumu toho, co vám trh nabízí a jaké máte možnosti. A věřte, že jich je skutečně spousta.

27. 5. 2018

Garážová vrata nejsou z jednoho těsta, proto je dobré před jejich instalací dobře vědět, co vlastně přesně chcete a potřebujete.

Cena

Ať už chceme nebo ne, rozpočet je vždy důležitý. I s menším obnosem peněz můžete pořídit kvalitní garážová vrata, o to větší práci si ale musíte dát při jejich hledání. Kontaktujte renomované odborníky a nechejte si vysvětlit výhody a nevýhody vámi vybraného produktu.

Zdroj: lomax.cz

Musíte ale počítat s tím, že kvalita většinou odpovídá vynaložené sumě. Utrpět tak mohou důležité části vrat, jako je těsnění, kvalita motoru a použitého materiálu, lak a další.  

Vzhled

Možná máte krásný moderní dům a možná jste renovovali nějaký starší. V každém případě si před výběrem vrat ujasněte, do jakých barev a materiálů se s novými vraty pustíte. I když se vám může líbit dřevěný vzhled, určitě popřemýšlejte nad tím, jestli se hodí k plastovým oknům a červené střeše vašeho domu.

Budou vrata ladit k fasádě? A co ke vchodovým dveřím? Jakou barvu budeme vybírat? A nezvolíme některý z možných prolisů pro oživení celkového vzhledu? Na všechny tyto otázky musíte dopředu znát odpověď.

Zdroj: lomax.cz

Typ

Garážová vrata potřebují určitý prostor nejenom vně, ale i uvnitř garáže. Ne všechny typy vrat jsou ale tak náročné jako ostatní. Dvoukřídlá garážová vrata potřebují více prostoru z vnější části garáže, protože se z povahy věci otevírají široce směrem ven nebo dovnitř. To si dokonce můžete vybrat. Taková vrata nedisponují elektrickým ovládáním, ale zaručí vše potřebné.

Na druhou stranu rolovací garážová vrata nepotřebují prostor téměř žádný. Nenápadně se schoulí ke stropu garáže a uspoří vám tak dost místa. Zároveň jsou nenáročné na údržbu a v případě poškození je snadné je vyměnit. A takových typů garážových vrat je mnohem více.

Zdroj: lomax.cz

Proto si dejte na rešerši toho nejlepšího pro vaše potřeby opravdu záležet. Pokud se rozhodnete sáhnout po zmíněných dvoukřídlých nebo rolovacích vratech, počítejte s tím, že nebude nutné provádět téměř žádné stavební úpravy.

Materiál

V současné době máte možnost vybrat si z nepřeberného množství materiálů od plastu přes nezateplený plech až po různé „sendviče“, které kombinují více materiálů a mají top vlastnosti. Vrata tohoto typu vám poskytnou lepší termoizolační vlastnosti, vyznačují se obecně větší odolností.

Například sekční garážová vrata jsou takový sendvič. Najdete v nich ocelový pozinkovaný plech, polyuretan a další ocelový pozinkovaný plech. Díky tomu máte zaručené nejenom skvělé termoizolační vlastnosti, ale také vysokou kvalitu a bezpečnost.

Zdroj: lomax.cz

Bezpečnost

Každý typ vrat má svá specifika, a proto je pro každý typ vrat nutné mít jiné bezpečnostní nároky. Dvoukřídlá vrata vám přeci jen na hlavu nesjedou, ale zato se mohou vylomit z pantů. Zeptejte se tedy svého prodejce na to, jaké bezpečnostní prvky vámi vybraná vrata mají.

Na bezpečnost dbejte nejenom z pohledu svého zdraví, ale i bezpečnosti celého domu. Moderní vrata zabraňují mechanickému vypáčení a lamely jsou navržené tak, aby pro zloděje nebylo vůbec snadné se přes ně dostat.