Jste zde

5 tipů na věci, které nesmí chybět v pořádné dílně

Zdroj: www.unihobby.cz
Každý správný kutil potřebuje místo pro své projekty. Prostor, kde se bude cítit sám sebou a kde se může realizovat. Jak dílnu vybavit, aby v ní bylo vše, co potřebujete?

30. 11. 2018

1. Základem jsou přehledné police a regály

Místa pro skladování není nikdy dost. Správný regálový systém vám pomůže udržet ve věcech pořádek. Před nákupem si promyslete, jaké náčiní chcete v policích skladovat. Podle toho odhadnete přibližnou nosnost, kterou budete potřebovat.

Kovové regály jsou pevné, stabilní a vynikají i nejvyšší nosností. Šroubovací regál si navíc můžete uzpůsobit, a pro ještě větší stabilitu ukotvit ke zdi. Vhodné jsou i kovové regály v kombinaci se dřevem, které jsou funkční a dobře vypadají.

Zdroj: www.unihobby.cz

2. U správného ponku vám půjde práce od ruky

Nejlepší výtvory vznikají u pracovního stolu. Ten musí být dostatečné prostorný. Ponk si můžete sami vyrobit nebo ho pořídit ve specializovaných obchodech. Dílenský stůl z Uni Hobby má navíc děrovanou stěnu s 30 háčky, na které můžete přehledně umístit klíče, šroubováky a ostatní nářadí. Dílna bude působit uspořádaně a vy budete mít vše podstatné po ruce.

Zdroj: www.unihobby.cz

3. Kvalitní nářadí dělá mistra

Můžete být sebešikovnější, ale bez pořádného nářadí se v dílně rozhodně neobejdete. Na opravy všeho druhu potřebujete kvalitní Aku vrtačku. Skvěle poslouží aku vrtačka Makita s příklepem. Můžete s ní vrtat i šroubovat na 16 různých stupňů, díky regulaci otáček s ní dosáhnete vyšší přesnosti. Sázkou na jistotu je i příklepová vrtačka BOSCH. Nevynechejte ani  Aku šroubovák nebo rázový utahovák, který vám usnadní povolování, nebo utahování šroubů. 

Zdroj: www.unihobby.cz

4. Nezapomeňte na pomocníky pro práci se dřevem

Dřevo je oblíbeným materiálem většiny kutilů. Snadno se s ním pracuje a základní úkony zvládne v podstatě každý. Sekeru a pilu využijete i na zahradě, neměly by tedy rozhodně chybět. Náročnějším kutilům se budou hodit také elektrické hoblíky nebo úhlová bruska, která najde využití nejen v povrchové úpravě dřeva, ale i ostatních materiálů.

Milovníci truhlařiny ocení okružní pilu Stanley Fatmax. Díky vyváženému ergonomickému designu a měkčené rukojeti bude vedení pily snadné a pohodlné.

Zdroj: www.unihobby.cz

5. Důležité jsou i další doplňky

Základní vybavení bychom měli. S přibývajícími projekty se vám v dílně budou množit šroubky a další drobné předměty. Pořiďte si proto menší organizátory a úložné boxy, ve kterých se vám nic neztratí. A aby se vám dobře kutilo, oblečte se do pohodlných pracovních kalhot. Chcete-li načerpat další inspiraci, navštivte některou z prodejen Uni Hobby. Najdete v nich veškeré dílenské vybavení, nářadí i pracovní oděvy.