Jste zde

5 důvodů, proč si pořídit robotický vysavač

Zdroj: www.pixabay.com
Robotické vysavače – dříve sci-fi, dnes už neodmyslitelní pomocníci v nejedné domácnosti. Co si budeme povídat, přijít domů z práce a kochat se pohledem na úžasně čistou podlahu, je radost.

13. 11. 2018

Úspora času a pohodlí. To jsou dva z hlavních argumentů, proč si robotický vysavač pořizuje čím dál více lidí. Stále se však najdou tací, kteří v efektivnost těchto pomocníků nevěří a raději setrvávají u pracného manuálního vysávání. Přinášíme vám 5 důvodů, proč byste robotickým vysavačům měli dát konečně zelenou.

1. Ušetříte čas

Dejme tomu, že vysát (a zároveň vytřít) byt o rozloze 90 m2 vám zabere přibližně 1 hodinu, pokud si dáváte opravdu záležet. Ve většině domácností se vysává alespoň jednou týdně (leckdy záleží na tom, jak moc muži odmlouvají), což činí 4 hodiny měsíčně strávené vysáváním či vytíráním. To je doba, za kterou si přečtete kus knihy nebo čtyřikrát zacvičíte ve fitku. Pokud máte robotický vysavač.

2. Zbavíte podlahy prachu, vlasů i chlupů – bez práce

Existují kvalitní a méně kvalitní robotické vysavače. Ty kvalitní si poradí takřka s každým povrchem – jak s kobercem, tak s linem a dlažbou, přičemž vyšší sací výkon dokonale vysaje kromě prachu také vlasy, pyl nebo zvířecí chlupy. Pozitivní ohlasy například na robotické vysavače značky iRobot Roomba jsou důkazem, že obzvlášť majitelé čtyřnohých miláčků, zejména psů a koček, si tento typ vysavače nemohou vynachválit.

3. Vysavač perfektně vysaje rohy i hůře dostupná místa

Chápeme vaše obavy z toho, jak dobře – pokud vůbec – tato technologická vychytávka vysaje rohy, prostor pod postelí nebo další hůře dostupná místa. Obáváte se však zbytečně. Špičkové robotické vysavače disponují několikastupňovým čisticím systémem včetně rotujících bočních kartáčků, takže věnují dostatečnou péči i rohům či bokům nábytku a díky svému designu a velikosti se vejdou i pod postel či pod topení. Vždy si nejprve zmapují prostor a pak se řídí podle inteligentní navigace, tudíž je nezastaví téměř žádné překážky.

Díky robotickému vysavači vám zbude víc času na příjemnější věci.Zdroj: www.bigstockphoto.com

4. Už žádný hluk při vysávání!

Když se doma vysává, ví o tom pomalu celý dům, zatímco vy neslyšíte ani vlastního slova. Většina robotických vysavačů, na rozdíl od těch ručních, nevydává zvuk o 80 decibelech, ale uklízí velmi sofistikovaně a potichu. Některé typy „robotů“ v sobě mají zabudovaný dokonce i detektor nečistot, takže sami vytuší, zda si mají dát pár koleček v obýváku nebo v kuchyni.

5. Snadná údržba i skladování

Za zmínku stojí také fakt, že robotické vysavače jsou nenáročné na údržbu, některé jsou dokonce zcela bezúdržbové. Sběrný koš čas od času jednoduše vyprázdníte, obvykle poté, co vám dá robot pípnutím signál, že je plný.