Jste zde

Zateplení fasády? Ušetříte na energiích, zvýšíte hodnotu domu i jeho životnost!

Zdroj: Profibau.cz

Ceny energií rok od roku rostou a při pohledu na účet pak mnohým vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Zateplení fasády je jeden ze způsobů, jak uspořit. Nadto váš dům dostane nový kabát a prodlouží se i jeho životnost!

17. 3. 2013

Rostoucí ceny surovin a s tím spojené vyšší náklady na energie představují pro mnoho spotřebitelů velkou zátěž. Proto řada vlastníků domů a bytů hledá cestu, jak na spotřebě energií ušetřit. Nejsmysluplnější způsob přitom spočívá v tom, aby se produkované energie udržovaly v domě a neunikaly spárami ven. S vhodnou, kvalitní izolací tak skutečně můžete uspořit spoustu peněz.

Úspora energií pomocí tepelné izolace

Než se pustíte do zateplení domu, měly byste se nejprve rozhodnout, nejlépe s odborníky na zateplení, zda bude provedena izolace zvenčí nebo zevnitř. Stoprocentně účinné zateplení domu má smysl jen tehdy, když jsou tepelně izolovány i střecha a sklepení. Logicky vzato by se tedy mělo jednat o ucelený koncept, jak v domě efektivně udržet energie.

profibau2

Jak bojovat s vysokými cenami? Třeba zateplením - ať už vnějším, nebo vnitřním. Zdroj: Profibau.cz

Zateplení fasády zevnitř

Při vnitřní tepelné izolaci domu či bytu byste měli věnovat pozornost několika podstatným bodům. Největší prioritu zde má rosný bod zdiva, který se liší od domu k domu. Teprve poté, co odborník vypočítá rosný bod, může být určena tloušťka tepelné izolace, neboť když je překročena maximální tloušťka izolačních desek, mohou se v izolačním materiálu snadno vytvářet plísně.

Proto raději svěřte měření rosného bodu profesionálům – uvidíte, že vám ujasní mnoho věcí, budou dbát na všechny drobné detaily a perfektní kvalitu. Taková investice se určitě vyplatí. Rovněž je před samotným zateplením dobré položit parotěsnou vrstvu. Prodyšné izolační systémy jsou v každém případě vhodnější – riziko tvorby plísní se tak znatelně sníží.

profibau1

Zateplením fasády nejen uspoříte, ale prodloužíte i životnost domu. Zdroj: Profibau.cz

Zateplení fasády zvenčí

Jednodušší je nechat si udělat zateplení fasády zvenčí. Kromě toho, že poskytuje vyšší účinnost izolace, je také navíc z ekonomického hlediska výhodnější. Při zateplení by neměly být opomíjeny ani dveře a okna: jsou průběžně a často otevírány a nabízejí tak teplu rychlou příležitost k úniku. Spoje na okenních a dveřních stranách by měly být proto pečlivě utěsněny. Zateplením fasády zvenčí můžete navíc „zabít dvě i více much jednou ranou“. Nejenže podstatně snížíte své náklady na energie, váš dům také dostane „nový kabát“, bude vypadat krásně a čistě. Také jeho životnost se prodlouží a celková hodnota domu stoupne.

Dobrá rada závěrem

Nenechte nic náhodě. Svěřte svůj dům či byt do péče odborníků na zateplení fasád a s výsledky budete dlouhodobě spokojeni.