Jste zde

Zařizujeme dětský pokoj pro novorozence

Zdroj: www.ondalek.cz
Pokud čekáte v nejbližších měsících přírůstek do rodiny, je potřeba mu doma přichystat perfektní prostředí. Co by tedy nemělo chybět v dětském pokoji novorozenců?

25. 8. 2015

Na vybavení dětského pokoje novorozenců enormně záleží! Vždyť se bude jednat o místo, kde bude miminko trávit první měsíce a léta svého života.

Jak vybrat dětský nábytek pro novorozence

Pořídit kvalitní nábytek ale nemusí být nejlevnější, proto vám doporučujeme koupit kompletní dětský pokoj. Touto cestou je totiž mnohdy možné ušetřit nemalé finanční částky a navíc má tato varianta i další výhodu, totiž že vám usnadní práci s výběrem jednotlivých kusů dětského nábytku.

Pokoj pro malé dítě by měl být světlý a v příjemných barvách.Zdroj: www.ondalek.cz

Postýlka pro mimino

V prvních měsících života nemusí mít váš potomek vlastní pokoj, ale určitě musí bít vlastní postýlku:

  • Ta musí mít atest nezávadnosti pro děti do 3 let
  • Měla by mít nastavitelné dno a stahovací zábradlí
  • Mezery mezi příčkami nesmí být větší než 6,5 centimetru
  • Matrace musí být ve velikosti postýlky
  • Lůžkoviny by měly být bavlněné

Součástí dětského pokoje novorozence musí být především postýlka (případně kolébka pro miminka), dále přebalovací pult nebo komoda a v neposlední řadě i odkládací a úložné prostory, tedy především skříňky a poličky.

Ať už se rozhodnete pro nákup sestavy, anebo si vyberete jednotlivé kusy zvlášť, pamatujte, že je třeba kvalitní dětský nábytek, který nikdy nebude nejlevnější. Přehnaně šetřit se zkrátka v této oblasti nevyplácí.

Několik obecných rad na závěr

Dětský pokoj by měl být světlý - na to pamatujte již při jeho malování. A samozřejmě je extrémně důležité pořídit bezpečný a zdravotně nezávadný nábytek! V opačném případě byste totiž riskovali zdravé svého potomka.

Tento dětský pokojík je efektní, ale promyslete, jestli není příliš výrazný.Zdroj: www.ondalek.cz

Jak takový nábytek poznat? Především je nutné nalézt prověřeného prodejce. Doporučit vám kupříkladu můžeme internetový obchod Ondalek.cz, v jehož nabídce naleznete široký sortiment kvalitního a bezpečného dětského nábytku. A za příznivé ceny!

Dekor přírodního dřeva vyvolává příjemnou domáckou atmosféru.Zdroj: www.ondalek.cz