Jste zde

Zařizujeme dětský pokoj. Prakticky a bezpečně!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Dětský pokoj je hernou, ložnicí, učebnou, ale především místem, kde by se dítko mělo cítit bezpečně a příjemně. Jak uspořádat dětský pokoj tak, abyste využili každý metr čtvereční a ušetřili do budoucna peníze za rozsáhlé přestavby? Máme pro vás pár rad a

15. 10. 2019

Bezpečnost na prvním místě

Mnohem důležitější než to, jestli bude pokojíček vypadat jako princeznovský palác nebo pirátská loď, je jeho bezpečnost. Právě na ni byste měli klást maximální důraz. A to jak při samotném navrhování pokoje, tak během výběru nábytku a doplňků. Bude lepší, když dětská postel, skříně i stůl rozestavíte podél zdí. Získáte místo uprostřed pokoje místo a minimalizujete množství ostrých hran. U menších dítek nezapomeňte na bezpečnostní dětské pojistky do zásuvek a okna opatřete řetízkem nebo bezpečnostní zábranou.

Zdroj: www.bigstockphoto.com

Volte neutrální barvy a kvalitní materiály

Dětský pokoj by měl být světlý a vzdušný. Proto volte světlejší barvy v teplém barevném spektru. Pamatujte také na to, že čím je pokoj menší, tím světlejší barvy a doplňky by v něm měly převládat. Opticky tak pokoj zvětšíte a dítko se tady bude cítit útulněji. Co se týče materiálů, vedle rozhodně nešlápnete s nestárnoucím dřevem. Zcela nevhodné jsou naopak materiály, které jsou studené na dotek, zadržují prach nebo obsahují škodlivé chemikálie.

Vsaďte na rostoucí nábytek

Nábytek do dětského pokoje je samostatnou kapitolou. Pokud nechcete pokoj co pár let přestavovat, vsaďte na rostoucí nábytek, který může dítěti sloužit od předškolního věku, až po střední školu. Typickým příkladem jsou třeba rostoucí stoly nebo postele, jejichž výšku (délku a šířku) můžete variabilně nastavovat. Nezapomínejte ani na dostatek úložných prostor. Vhodné jsou nejen poličky, ale také praktické truhly na hračky, se kterými bude úklid hračka a záležitost několika mála minut.