Jste zde

Základem kvalitního spánku je dobře vybraná postel

Zdroj: redakce

V posteli stráví průměrný člověk zhruba jednu třetinu svého života a ložnice už dnes není ani místem, kam se chodíme pouze vyspat. I proto bychom měli věnovat jejímu zařizování dostatek času a nelitovat peněz do ní vynaložených.

15. 3. 2011

Pryč jsou doby nevkusným ohromných skříní, skřípějících peřiňáků a proležených postelí. Češi začínají investovat do zdravého a kvalitního spánku. Ložnice na míru, včetně postelí, dnes nejsou výjimkou a jejich pořízení už jen málokdo chápe jako známku snobismu, spíš naopak jako znak péče o vlastní zdraví.

Středobodem, okolo kterého se všechno točí, je bezesporu postel. A nemyslíme teď polstrovanou válendu za několik stovek ze supermarketu. Myslíme kvalitní postel, která je sestavená s přihlédnutím k váze a výšce toho kterého člověka.

komandor-vyprodej-2

Zdroj: Komandor.cz

Nemusíte si nutně nechat vyrábět postel na míru ( i když ručně vyráběné kousky jsou občas skutečné skvosty), měli byste ale určitě vybírat v odborných prodejnách, kde vám poradí. Zároveň byste měli vzít v potaz několik zásadních pravidel.

  •     Minimální šířka pro jednolůžko je 90 centimetrů. Menší šířka se nedoporučuje – vždyť se člověk za jednu noc otočí zhruba 80krát a na tak malém prostoru by to mohl být problém.
  •     U dvojlůžka se začíná na šířce 160 centimetrů. Počítejte ale s tím, že v tomto případě se budete s partnerem docela mačkat. Standard je 180 centimetrů. Ve větším bytě si můžete dopřát šířky 200 nebo 220 centimetrů.
  •    Kvůli hygienickým standardům by měla být lehací plocha minimálně 25 centimetrů nad zemí. Pak se vám ale bude hůře vstávat. Ideální pro pohodlné postavení je výška 60 centimetrů.
  •    Ideální délka postele se odvozuje od jednoduchého propočtu – výška člověka + 25 centimetrů. Kratší postel se rovná zdravotním problémům a bolavým zádům.

Ač je rám postele asi to první čeho si všimnete, to nejdůležitější se skrývá jinde. Základem kvalitního spánku je rošt, ideálně lamelový. Narazit můžete ale i na rošty pevné, popřípadě rošty laťové.

Dalším důležitým bodem je výběr matrace. Na té se rozhodně nevyplatí šetřit.  Kvalitní postelová matrace má výšku minimálně 15 centimetrů. Nejčastějším vyráběným typem jsou pak matrace pružinové nebo matrace sendvičové.

A v okamžiku, kdy máte výběr postele za sebou, můžete dovybavit zbytek místnosti. Trendem jsou vestavěné skříně, kosmetické stolky, zrcadla, originální police nebo úložné prostory pod postelí.

Inzertní sdělení:

Společnost Komandor působí na českém trhu od roku 1995 a je nejen jeden z nejvýznamnějších výrobců posuvných dveří u nás, ale i specialista na vestavěné skříně, ložnice na míru a další.