Jste zde

Vytvořte obývací pokoj podle moderních trendů. Co dnes letí?

Zdroj: Vermont Timber Works Inc.

Dnes jsme pro vás připravili příklady čtyři aktuálních trendů moderního bydlení se stručným obrazovým doprovodem. Co vy na to, bydlíte moderně?

2. 12. 2013

Obecně lze říci, že hlavním moderním trendem je jednoduchost a lehkost s co nejmenším počtem příkras a kudrlinek. V takových prostorách rádi relaxují i lidé, od nichž byste čekali více extravagance. Určitě byste se divili, jak jednoduchý a strohý obývák má ve většině svých sídel Lady Gaga.

1. Venkovský styl obývacích pokojů

Fenomén poslední doby. Čím více se lidé stěhují do měst, tím větší oblibě se těší rustikální, Cottage, či venkovský styl bydlení, říkejte tomu jak chcete. Známe případy, kdy si lidé nechali do své panelákové koupelny zřídit vanu a umyvadlo v podobě necek a vědra.

Důležité u venkovského stylu je sladit celý styl místnosti a pokud možno navázat i ve vedlejším pokoji, aby byt působil jednotně. Hlavní úlohu v takových interiérech hraje dřevo, pokud možno masivní, od věci není ani nějaký ten krb, starší renovovaná židle nebo klasický ruční mlýnek na kávu. Příklad, jak moderně zařídit takový "trendy" venkovský dům najdete třeba v článku Jak se staví sen: Venkovský cottage styl o proměně místnosti ve venkovskou světnici v pořadu "Jak se staví sen".

obyvaky-2

Country styl v moderním pojetí od architektů pořadu Jak se stav sen. Zdroj: FTV Prima

2. Pokoj v retro stylu

Podobně populární jako venkovské pokoje jsou nyní i retro pokoje, tedy místnosti zařízené zčásti nebo celé v duchu bydlení generace našich maminek nebo babiček. Nevěřili byste, jak může vypadat stará komoda či židle při použití trochy barev, lepidla nebo tapet. Retro totiž neznamená jen umístění starých kusů do interiéru. Ale také jejich přizpůsobení moderní době. Jak se něco takového dá udělat, můžete vidět například na tomto videu.

obyvaky-3

Pro náctiletou slečnu asi "retro" znamená cokoliv starší než týden, obecně ale lze říci, že jde o kousky renovované nebo vyrobené ve stylu, který tu už kdysi byl. Zdroj: Troy Tolley (Flickr)

3. Extravagantní doplňky do obývacího pokoje

Chcete, aby po návštěvě vašeho bytu volali hosté do psychiatrické léčebny? Designéři radí: docilte toho doplňky. Vyměnit stínítko na lampu, samolepku na skříni nebo povlak na polštáři je jednodušší než znovu malovat a měnit celou skříň či pohovku. Mezi hity patří sedací vaky, ale i takové zvláštnosti jako bublinková fólie na zdi či na lampě, magnetická písmena na zdi natřené magnetickou barvou (nápis na zdi se tak každý den může měnit).

obyvaky-4

Zvláštní doplňky mohou dodat místnosti takto osobitý ráz. Extravagantní výzdobu, trochu jinou nežna obrázku, má ve svém obývacím pokoji i hudebník Ozzy Osbourne. Nutno podotknout, že stejně netradiční přístup má i kplacení daní, takže v době zveřejnění článku si nejsme jisti, zda vůbec ještě nějaký obývací pokoj má. Zdroj: Michael Porter (http://ikeahacker.blogspot.cz/2007/05/black-and-red-clothespin-floor-lamp.html)

4. Obývací (ne)stěna

Pravěké počítače (mám na mysli počítačový pravěk, nikoliv ten reálný) zabíraly polovinu místnosti. Podobně je tomu s historickými obývacími stěnami. Ještě nedávno se od nich vyžadovalo, aby dokázaly ukrýt vše možné od CD disků přes televizní programy, kabeláž k technice v obýváku až po mušle z dovolené. Současné moderní trendy bydlení přejí spíše jednoduchosti a co nejmenším objemům stěn – vlastně už se o stěně ani nedá hovořit. Inu, posuďte sami na fotografii.

obyvaky-5

Nízké, takřka neznatelné skříňky a středobod pokoje - televize, tak vypadá moderní obývací stěna. Tahle realizace od nábytkářské firmy Stylishrooms je obzvlášť povedená. Zdroj: Stylishrooms.cz

Chcete sledovat moderní trendy i na Facebooku? Přidejte se k našim fanouškům!

Google+ profil autora