Jste zde

Vyrobte si šumivé koule do vany: Doma, levně a za pár minut!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Zastavte se a dopřejte si chvíli jen pro sebe! Napusťte si vanu a relaxujte. Příjemnou relaxační atmosféru vám pomohou navodit šumivé koule do vany s pár kapkami vhodně zvoleného esenciálního olejíčku.

31. 12. 2018

Šumivé bomby do vany udělají z vaší večerní koupele božský zážitek. Po vhození do vody vytvoří šumivý efekt, zcela se rozpustí a uvolní příjemné aroma. Vyživí vaši pokožku a na těle zanechají hedvábný pocit. Jenže… koupě jedné šumivé bomby vyjde na několik desítek korun. Zkuste si s námi šumivé bomby vyrobit. Vámi vyrobené budou přesně podle vás!

Výroba šumivých bomb do vany není složitá. S lehkou pomocí ji zvládnou i vaše děti, které z jejich výroby budou mít obrovskou radost. Suroviny, které budete potřebovat, najdete doma nebo je zakoupíte v každé drogerii či supermarketu. Navíc jejich koupě vám nezruinuje peněženku!

Vlastnoručně vyrobené šumivé bomby se mohou stát i skvělým a originálním dárkem pro vaše blízké. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Šumivé bomby do vany vás nadchnou

Základ všech šumivých bomb tvoří jedlá soda. Spolu s kyselinou citronovou zajišťuje šumivý efekt. Rozpuštěná ve vodě má však i řadu zdravotních přínosů. Dokonale zbaví tělo mastnoty, potu, odumřelých částí pokožky a všech tělesných pachů. Její zásaditý charakter účinně působí proti překyselení organismu, což má za následek omlazující účinky!

Zatočí tak nejen s vráskami, ale i s celulitidou. Z vlasů dokonale odstraní veškeré laky a tužidla. Pleť zbaví černých teček a vyčistí ucpané póry. Blahodárné účinky jsou zaznamenány i při léčbě kožních plísní, zejména pak plísně nehtů. Pravidelným koupáním se zbavíte bolesti kloubů a revmatismu. Ženám pomůže zbavit se vaginální mykózy.

Koupel v jedlé sodě nastartuje samoléčebný proces. Vydezinfikuje drobné rány, ránu stáhne a tím urychlí její hojení. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Další neméně důležitou surovinou je kyselina citronová a kukuřičný škrob, který na vaší pokožce zanechá hedvábný pocit. Nahradit ho můžete najemno rozemletými ovesnými vločkami. Chybět by také neměla koupelová sůl. Vynikající volbou může být sůl z Mrtvého moře, která se doporučuje při ekzémech, lupénce a jiných kožních problémech. A v neposlední řadě si na spojení všech sypkých částí připravte malé množství vody a kvalitního oleje. Vybírat můžete mezi olivovým, kokosovým, arganovým, avokádovým či mandlovým.

Zvolte vůni, která vám bude příjemná

Ostatní suroviny záleží už jen na vás. Šumivé bomby můžete nechat zcela bez barvy i vůně, nebo naopak. Vhodně zvolené vonné olejíčky uklidní tělo i mysl. Pár kapek eukalyptu uleví od rýmy a nachlazení, klidný spánek podpoří levandule, heřmánek posílí obranyschopnost a pomeranč či mandarinka zaženou špatnou náladu, zmírní stres a zbaví vás deprese. Přidat také můžete sušené bylinky, koření, plátky růže či sušené kousky ovoce.

S barvou opatrně! Použít můžete jakékoliv potravinářské barvivo, vždy však v malém množství. Přemíra barviva by vám mohla obarvit nejen vanu, ale i tělo.

Jdeme na to!

Na přípravu šumivých bomb budete potřebovat čtvrt kila jedlé sody, 125 gramů kyseliny citronové, stejné množství kukuřičného škrobu a stejné množství koupelové soli. Po smíchání všech sypkých částí přidáme 2-3 polévkové lžíce kvalitního oleje. Směs promícháme a pokud je stále sypká přidáme vodu. Maximálně však jednu polévkovou lžíci. Vodu přidávejte opravdu pomalu! Jinak vám směs vyšumí ještě před tvorbou koulí. Směs by se neměla drolit a rozpadat. Po zmáčknutí v ruce by měla držet pohromadě.

K vysušení šumivých bomb můžete využít i troubu, která bude nastavená na nejnižší teplotu. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Směs vtlačte do předem vymazaných formiček a nechte ji minimálně dvě hodiny odpočívat. Zakoupit můžete speciální plastové formičky na koule. Stejnou službu vám však udělají i tvořítka na led, plech na pečení muffin či formičky na cukroví. Po dvou hodinách bomby vyndejte, uzavřete je do zavařovací sklenice a nechte je ještě minimálně dva dny pořádně vyschnout.

Šumivé bomby mohou mít různé tvary a mohou být doplněny celou řadou surovin. Plátky pomeranče, celé kusy skořice, kávová zrna nebo snítka levandule vaši koupel příjemně provoní. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Šumivé bomby mohou mít různé tvary a mohou být doplněny celou řadou surovin. Plátky pomeranče, celé kusy skořice, kávová zrna nebo snítka levandule vaši koupel příjemně provoní. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Šumivé bomby mohou mít různé tvary a mohou být doplněny celou řadou surovin. Plátky pomeranče, celé kusy skořice, kávová zrna nebo snítka levandule vaši koupel příjemně provoní. Zdroj: www.bigstockphoto.com