Jste zde

Vyrobte si šumivé koule do vany: Doma, levně a za pár minut!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Zastavte se a dopřejte si chvíli jen pro sebe! Napusťte si vanu a relaxujte. Příjemnou relaxační atmosféru vám pomohou navodit šumivé koule do vany s pár kapkami vhodně zvoleného esenciálního olejíčku.

31. 12. 2018

Šumivé bomby do vany udělají z vaší večerní koupele božský zážitek. Po vhození do vody vytvoří šumivý efekt, zcela se rozpustí a uvolní příjemné aroma. Vyživí vaši pokožku a na těle zanechají hedvábný pocit. Jenže… koupě jedné šumivé bomby vyjde na několik desítek korun. Zkuste si s námi šumivé bomby vyrobit. Vámi vyrobené budou přesně podle vás!

Výroba šumivých bomb do vany není složitá. S lehkou pomocí ji zvládnou i vaše děti, které z jejich výroby budou mít obrovskou radost. Suroviny, které budete potřebovat, najdete doma nebo je zakoupíte v každé drogerii či supermarketu. Navíc jejich koupě vám nezruinuje peněženku!

Vlastnoručně vyrobené šumivé bomby se mohou stát i skvělým a originálním dárkem pro vaše blízké. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Šumivé bomby do vany vás nadchnou

Základ všech šumivých bomb tvoří jedlá soda. Spolu s kyselinou citronovou zajišťuje šumivý efekt. Rozpuštěná ve vodě má však i řadu zdravotních přínosů. Dokonale zbaví tělo mastnoty, potu, odumřelých částí pokožky a všech tělesných pachů. Její zásaditý charakter účinně působí proti překyselení organismu, což má za následek omlazující účinky!

Zatočí tak nejen s vráskami, ale i s celulitidou. Z vlasů dokonale odstraní veškeré laky a tužidla. Pleť zbaví černých teček a vyčistí ucpané póry. Blahodárné účinky jsou zaznamenány i při léčbě kožních plísní, zejména pak plísně nehtů. Pravidelným koupáním se zbavíte bolesti kloubů a revmatismu. Ženám pomůže zbavit se vaginální mykózy.

Koupel v jedlé sodě nastartuje samoléčebný proces. Vydezinfikuje drobné rány, ránu stáhne a tím urychlí její hojení. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Další neméně důležitou surovinou je kyselina citronová a kukuřičný škrob, který na vaší pokožce zanechá hedvábný pocit. Nahradit ho můžete najemno rozemletými ovesnými vločkami. Chybět by také neměla koupelová sůl. Vynikající volbou může být sůl z Mrtvého moře, která se doporučuje při ekzémech, lupénce a jiných kožních problémech. A v neposlední řadě si na spojení všech sypkých částí připravte malé množství vody a kvalitního oleje. Vybírat můžete mezi olivovým, kokosovým, arganovým, avokádovým či mandlovým.

Tip:  Pokud se vám přeci jen nechce do samotné výroby šumivých bomb, ale rádi je používáte, vyzkoušejte bomby, které obsahují navíc afrodiziaka nebo feromony. Hodí se pro partnerské koupele a společně při nich zrelaxujete těla. Koupel navodí i skvělou smyslnou atmosféru pro pěkný milostný večer.  

Zvolte vůni, která vám bude příjemná

Ostatní suroviny záleží už jen na vás. Šumivé bomby můžete nechat zcela bez barvy i vůně, nebo naopak. Vhodně zvolené vonné olejíčky uklidní tělo i mysl. Pár kapek eukalyptu uleví od rýmy a nachlazení, klidný spánek podpoří levandule, heřmánek posílí obranyschopnost a pomeranč či mandarinka zaženou špatnou náladu, zmírní stres a zbaví vás deprese. Přidat také můžete sušené bylinky, koření, plátky růže či sušené kousky ovoce.

S barvou opatrně! Použít můžete jakékoliv potravinářské barvivo, vždy však v malém množství. Přemíra barviva by vám mohla obarvit nejen vanu, ale i tělo.

Jdeme na to!

Na přípravu šumivých bomb budete potřebovat čtvrt kila jedlé sody, 125 gramů kyseliny citronové, stejné množství kukuřičného škrobu a stejné množství koupelové soli. Po smíchání všech sypkých částí přidáme 2-3 polévkové lžíce kvalitního oleje. Směs promícháme a pokud je stále sypká přidáme vodu. Maximálně však jednu polévkovou lžíci. Vodu přidávejte opravdu pomalu! Jinak vám směs vyšumí ještě před tvorbou koulí. Směs by se neměla drolit a rozpadat. Po zmáčknutí v ruce by měla držet pohromadě.

K vysušení šumivých bomb můžete využít i troubu, která bude nastavená na nejnižší teplotu. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Směs vtlačte do předem vymazaných formiček a nechte ji minimálně dvě hodiny odpočívat. Zakoupit můžete speciální plastové formičky na koule. Stejnou službu vám však udělají i tvořítka na led, plech na pečení muffin či formičky na cukroví. Po dvou hodinách bomby vyndejte, uzavřete je do zavařovací sklenice a nechte je ještě minimálně dva dny pořádně vyschnout.

Šumivé bomby mohou mít různé tvary a mohou být doplněny celou řadou surovin. Plátky pomeranče, celé kusy skořice, kávová zrna nebo snítka levandule vaši koupel příjemně provoní. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Šumivé bomby mohou mít různé tvary a mohou být doplněny celou řadou surovin. Plátky pomeranče, celé kusy skořice, kávová zrna nebo snítka levandule vaši koupel příjemně provoní. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Šumivé bomby mohou mít různé tvary a mohou být doplněny celou řadou surovin. Plátky pomeranče, celé kusy skořice, kávová zrna nebo snítka levandule vaši koupel příjemně provoní. Zdroj: www.bigstockphoto.com