Jste zde

Vchodové dveře by měly reprezentovat – jsou vizitkou domu nebo bytu

Zdroj: Oknoplastik

Vstupní vchodové dveře jsou vaše vizitka. Právě ty totiž vidí vaše návštěva jako to úplně první. Nekažte si reputaci ještě dřív, než zazvoní.

22. 12. 2011

Můžete mít domek jako klícku, ale staré, otlučené vchodové dveře vám příliš parády neudělají. A to ani nemluvíme o tom, že jejich chatrný vzhled evokuje to samé, jako kdybyste na ně vyvěsili ceduli „Zloději, vstupte!“

Přitom dnes jsou možností, jak pojmout vchodové dveře stovky a stovky. Většina odborníků radí, že by vchodové dveře měli ladit s okny, garážovými vraty, popřípadě s oplocením okolo domku. Zapomenout byste ale neměli ani na bezpečnost. O tu by mělo jít v prvé řadě.

Pokud uvažujete o koupi vchodových dveří, pak vlastně rozhodujete hlavně o tom, jestli budou plastové (celoplastové, nebo se skleněnou výplní), z hliníkových profilů, nebo dřevěné. Každý typ má své výhody i nevýhody. Pojďme si některé přiblížit.

Bezpečnost na prvním místě

U plastových dveří vsaďte na kvalitu v oblasti materiálů – šetřit se v tomto případě opravdu nevyplací. Ve výsledku by vás několik ušetřených tisíc totiž mohlo stát vykradený domov a několik dní policejního protokolování. Kvalitní plastové vchodové dveře by měly být masivně vyztužené – včetně rohových svárů, které by měly být v ideálním případě opatřeny kovovými svorkami. Asi nejdůležitější částí dveří je kování – tady dvojnásob platí, že se na něm nemá šetřit.

dveře1

V případě skleněných dveří mohou být skla vybavena bezpečnostní folií, popřípadě mohou mít zvýšenou protihlukovou nebo protisluneční funkci. Zdroj: Oknoplastik

Hliníkové dveře se hodí do prostor, kde je vysoká frekvenci lidí a dveře se tady „netrhnou“ – hliníkové profily jsou velmi odolné a tudíž ideální třeba pro školy, úřady, nebo obchody.

Skleněná výplň – ano, nebo ne?

Rozhodnout se musíte také pro to, jestli budou dveře plné, nebo se skleněnou výplní. Zasklívací skla už se navíc dnes neomezují jen na bezpečnostní variantu, ale je možné pořídit skla protihluková, protisluneční nebo s vyšší tepelnou ochranou.

Nabídka je v tomto směru více než široká, cenové rozpětí taktéž. Pro lepší orientaci navštivte stránky firmy Oknoplastik, kde najdete ceník s možností kalkulace cen – výpočet výsledné částky je pak otázkou jen několika málo kliknutí.

A aby v této firmě dodrželi zásadu, že okna a dveře mají ladit, můžete tu vybírat ze široké nabídky oken – v katalozích najdete jak okna plastová a hliníková, tak dřevěná okna, která v posledních letech zažívají svou renesanci.

Čtěte dále:

Najdete tady i další články týkající se plastových oken a dveří, jejich vlastností a rad, jak správně vybrat.

Další praktické rady a tipy hledejte například v kategoriích Bydlení nebo Domácnost.