Jste zde

V kanceláři jako doma: Triky, jak proměnit pracovní kout v oblíbené místo

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Zpříjemněte si své kancelářské prostředí, abyste si i při důležité práci mohli připadat jako doma na svém gauči. Stačí pár jednoduchých triků.

21. 4. 2018

Ať už pracujete v open space kanceláři nebo sdílíte velký stůl s kolegou v místnosti pro dva, často to v pracovním prostředí vypadá sterilně a přehlceně. A to i přes to, že v kanceláři trávíme velkou část svého dne. I to je jedním z důvodů, proč se do zaměstnání často moc netěšíme a proč naopak spěcháme domů ke svým věcem. A přitom je řešení docela snadné.

Přidejte zelenou

Že květiny zkrášlí každé prostření není převratná novinka. Co už možná ale nevíte je, že v práci pomáhají zmírňovat úzkost a stres a pomáhají produktivitě. Zapomeňte ale na zaprášené vánoční kaktusy. Které květiny budou vaši kancelář milovat? Sněhobílý lopatkovec, který vypadá elegantně a navíc vám vyčistí vzduch, bromélie, které nepotřebují mnoho světla, exotická kalatea, zářivé ibišky, motýlovitý oxalis nebo třeba voňavý jasmín, pokud máte větší vzdušnějí kancelář.

Bromélie patří ke květinám, které jsou vhodné do pracovny. I proto, že mají poměrně tuhý kořínek. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Zahřejte se

Není nutné si do vymrzlé kanceláře brát v zimě svetr navíc. Pořiďte si šik deku a malý polštářek, který pomůže namáhaným zádům. Deku můžete nechat ležérně přehozenou přes pracovní židli a vytvořit tak dojem pohodlného křesílka. Pořídit si můžete i malý kobereček s vyšším vlasem, do kterého můžete bořit bosé nohy, když se nebude nikdo dívat.

Posviťte si

Pracovní lampa se třemi klouby, které se dokážou natočit do jakéhokoli úhlu je určitě velmi praktická. Ale také zanechává dojem sterilního pracovního procesu, který před vámi leži. I klasické lampy na čtení nebo retro světla vykonají stejnou službu, ale budete se na dívat rádi. Co na tom, že se kolegové tváří, že jste se zbláznili. Když už tu musíte sedět, tak ať byste se měli cítit dobře.

Pracovnu nikdy nezařizujte ledabyle. Přeci se nevykašlete na prostor, ve kterém trávíte zhruba třetinu svého času?Zdroj: www.bigstockphoto.com

Dolů s výkazy

Možná vaši pracovní stěnu tvoří analýzy, výkazy nebo dokonce hesla do různých systémů. Sundejte je. Všechno pohromadě můžete mít v jedněch pracovních deskách, případně ve stole či ve složce v počítači. Uvolněte kolem sebe prostor a na uvolněné místo si nalepte pohlednici z dovolené, motivační citát, obrázek, který máte rádi, nebo si na stůl postavte fotku rodiny.

V pracovně často bývá nábytek, který byste si sami domů nevybrali. A to je chyba!Zdroj: www.bigstockphoto.com

Servírujeme propisky

Propisky, tužky, sponky na papír, vizity... Tohle všechno se většinou kupí v mřížkovaném držáku či ve stole. Zajděte si na bleší trh a vyberte si vysoký hrníček a talířek a malé kancelářské potřeby si naservírujte na psací stůl v porcelánu. Nebo si vezměte na pomoc pěkný květináč či malý plechový kyblíček. Ve všem se vaše tužky budou cítit lépe. A vy také.

Občas stačí drobnost. Třeba pléd nonšalantně přehození přes pracovní židli. A člověk se hned cítí lépe. A více jako doma.Zdroj: www.bigstockphoto.com