Jste zde

Už nevíte, kam s nářadím? Pořiďte si nový zahradní domeček

montovaný zahradní domek Stará Bělá Zdroj: modernigaraze.cz
Moderní zahradní domek je užitečná ozdoba zahrady Každý majitel domu se zahradou jistě potvrdí, že někdy je až k nevíře, kolik nejrůznějších věcí, strojů a nářadí je k údržbě svého obydlí potřeba. Dům není nafukovací a garáž patří autu. Co tedy s tím?

29. 4. 2021

Perfektním řešením je zahradní domek. Spolehlivě do něj schováte vše, co potřebujete. Všechno to nevzhledné nářadí zamknete za dveřmi a zahrada může zůstat krásně upravená a čistá. 

Už dávno neplatí, že zahradní domek musí být nehezká plechová nebo dřevěná bouda stlučená z toho, co se na zahradě povaluje. Moderní zahradní domky se bez nadsázky mohou stát ozdobou zahrady. Jejich konečný vzhled si totiž můžete nakonfigurovat přesně podle svých požadavků. Na výběr máte u modernigaraze.cz na stovku odstínů fasády od švýcarského výrobce. Společně s volitelnou barvou atiky a střechy se pří výběru vzhledu zahradního domečku otevírají doslova tisíce možností. Zvolte si tedy přesně takovou, která bude přesně ladit s fasádou vašeho domu nebo pergoly. Mimochodem právě o pergolu následně domek rozšířit. 

Z tisíce kombinací si perfektní domeček sestaví každý

Stejně tak si u moderního zahradního domku můžete vybrat s ohromné nabídky rozměrů ten, který se do vaší zahrady vleze nejlépe. K dispozici jsou rozměry stěn od 2 až do 5,8 metrů. Pro stavbu půdorysem do 25 m2 a 5 metrů výšky nemusíte vyřizovat stavební povolení. Není tedy problém nakonfigurovat si stavbu i pro občasné přespání. Třeba na zahradě, kde zatím nestojí dům.

domek_1.jpeg

zahradní domek
Zdroj: 
modernigaraze.cz
Zahradní domky jsou dnes funkční i pěkné na pohled.

Možná si říkáte, že toto půjde jenom v zimě. Není to tak úplně pravda. Zahradní domky je je totiž možné opatřit i zateplením. To se může hodit třeba v případě, kdy stavbu proměníte v dílnu. Rozhodně se vám bude lépe pracovat s teple. Účet za energii spotřebovanou za vytápění navíc díky zateplení nebude tak vysoký. 

Zapomeňte na komplikované hloubení základů a lití základové desky. Stavba zahradního domku je velmi jednoduchá a netrvá déle než jeden den. Nemusíte se ani bát toho, že vaši perfektně udržovanou zahradu vezme útokem bagr. K postavení domečku totiž není zapotřebí žádné těžké techniky, takže zahrada zůstane večer ve stejném stavu jako ráno. 
Samozřejmě jen s tím rozdílem, že ji bude zdobit nový zahradní domek na klíč. A bude ji zdobit dlouho. Díky materiálu z pozinkové oceli, jejíž odolnost dlouhodobě věří v letectví, vydrží stavba v takřka původním stavu dlouhé roky. Nakonfigurujte si jednoduše vlastní zahradní domeček v několika krocích.