Jste zde

Utíká vám okny teplo a tím i peníze? Ušetřit můžete i díky stínící technice!

Zdroj: sunsystem.cz

Nezateplený dům a stará netěsnící okna – to je pohroma pro peněženku. Vždyť právě tudy utíká i několik desítek procent tepla! Co s tím? Na zateplení, nebo výměnu oken už je sice pozdě, ale překvapivě učinná je stínící technika!

21. 11. 2013

Zima se nezadržitelně blíží, topná sezóna již začala. Bydlíte v nezatepleném domě nebo máte starší okna a utíká Vám tak drahocenné teplo? Co s tím? Nezoufejte, nemusíte se hned pouštět do výměny oken nebo zateplování objektu. Existuje jednodušší a přesto efektivní řešení. Tím je kvalitní stínící technika.

Nejvíce tepla uniká okny

Nejvíce tepla uniká okny. Chcete-li těmto ztrátám zabránit, zvolte venkovní stínící systémy, konkrétně venkovní rolety. Bezesporu vám nejúčinněji pomohou s udržením tepla ve vašem domě či bytě. Rolety vám pomohou ušetřit 20 % až 40 % nákladů spojených s vytápěním - v závislosti na typu stavby.

sun-system2

Venkovní rolety versus venkovní žaluzie - co vám ušetří více peněz za vytápění? Zdroj: sunsystem.cz

Jak je to možné? Rolety jsou sestaveny, stejně jako žaluzie, z lamel. Ty jsou však spojeny a tak tvoří celistvý pás, který efektivně zabraňuje úniku tepla vašimi okny. Tento efekt je ještě umocněn takzvanou polymetanovou pěnou, kterou jsou lamely vyplněny. Tuto pěnu obsahují právě proto, aby se minimalizoval únik tepla a tím pádem i peněz.

Na trhu existuje velké množství různých druhů rolet, velmi časté jsou takzvané předokenní rolety, které disponují skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi. Tyto rolety dokážou uspořit až 25 % Vašich nákladů na vytápění.

Staženo a vytaženo

K tomu, aby vám venkovní rolety skutečně šetřily čas a peníze, je nezbytné naučit se je správně ovládat. Nejste-li doma, nepotřebujete světlo. Šetřit ale potřebujete neustále, proto před odchodem rolety stáhněte. Stejně tak nejste-li v některé z místností, může být roleta stažená.

sun-system3

Nejen ochrana před sluncem, ale i termoizolace - takové jsou úkoly stínící techniky Zdroj: sunsystem.cz

A co venkovní žaluzie?

Alternativou venkovních rolet jsou venkovní žaluzie. Dokážou i žaluzie uspořit vaše peníze? Žaluzie slouží primárně k ochraně proti slunci ne k izolaci domu či bytu, k tomu jsou určeny právě venkovní rolety. Stejně tak vnitřní stínící technika je koncipována spíše na ochranu a regulaci slunečního svitu. Proto, chcete-li aby Vaše úspora byla opravdu znatelná, nebojte se investovat do venkovních rolet.