Jste zde

Usnadněte si úklid zahrady: Prozradíme, co umí štěpkovače, drtiče nebo zahradní vysavače

Zdroj: Mountfield
Tu největší dřinu se dřevem už máte za sebou. Nařezaná polínka jsou srovnaná v kůlně, Zbývá jen zbavit se hoblin, hromady větví pod ovocnými stromy a spadaného listí.

30. 10. 2017

Nechce se vám do úklidu? Nechejte za sebe pracovat stroje! Drtiče či štěpkovače zpracují zahradní odpad na skvělý kompostový materiál, mulč nebo podpal do kamen. Konečné zametení nepořádku, ale třeba i prvního prašanu, za vás pak obstarají zahradní vysavače.

Drtiče a štěpkovače: topivo a mulč zdarma

Drtiče a štěpkovače si snadno poradí s kůrou, větvemi keřů a stromů i dalším zahradním odpadem. Drtiče rozsekají dřevo úplně nadrobno. Vzniklou drť můžete použít jako kompostovací nebo mulčovací materiál. Štěpkovače zpracují větve na štěpky o velikosti v řádech centimetrů, s nimiž můžete zatopit v krbových kamnech. Získáte tak kvalitní ekologické topivo úplně zdarma.

Elektrický vysavač LEVITA BV 2500 překvapí kombinací výkonu 2 500 W a nezvykle nízké hmotnosti. Výkonný fukar má maximální rychlost 210 km/h. Kolečka umožňují snadnou manipulaci. Vak na listí má objem 45 l.Zdroj: Mountfield

Zahradní vysavače: vysají i odfouknou

Zahradní vysavače fungují ve dvou směrech: Co nevysají, to odfouknou. Kompaktní přístroj tvoří dvoukomorová trubice, jejíž horní část slouží k nasávání, zatímco spodní vypouští vzduch ven jako trubice fukaru. Vysavač hromadí díky podtlaku lehký, suchý zahradní odpad v připojeném vaku. Pouhou změnou polohy klapky ho změníte ve výkonný fukar: Šikovným zpětným chodem snadno rozfoukáte listí nebo čerstvě napadaný prašan na zámkové dlažbě před domem, případně profouknete okapy.

Štěpkovač Powersilent 2800 má příkon 2800 W. Odolný ocelový řezný kotouč zpracuje větve o průměru až 45 mm. Uživatele potěší tichý chod a komfortní ovládání s chytrou bezpečnostní pojistkou. Integrovaný průhledný plastový box o objemu 62 l umožňuje optickou kontrolu plnosti, velká kola pak snadnou manipulaci. Štěpky jsou ideálním materiálem na kompost nebo mulč.Zdroj: Mountfield