Jste zde

TOP inspirace pro zahradu: Víme, jaký vybrat nábytek a jaké vychytávky nesmí chybět!

Zdroj: www.nakup-nabytek.cz
Je tady léto a s ním i čas, kdy lidé tráví více času venku na zahradě. Relax na slunci je sám o sobě příjemný, ale my pro vás máme pět vychytávek, díky kterým si letní dny na zahradě užijete ještě víc. Už máte na zahradě solární sprchu nebo houpací síť?

28. 6. 2015

Udělejte ze svojí zahrady místo, kam se budou těšit vaši známí i jejich ratolesti. A samozřejmě i vy. Při trošce dobré vůle se vaše zahrada může proměnit v místo, kam budete utíkat pro zchlazení v horkých dnech i za relaxem po náročném pracovním týdnu.

Co by v ní tedy nemělo chybět?

1.    Kvalitní zahradní nábytek

Sedíte na zahradě na staré vyřazené sedací soupravě? Proboha, proč?! Nabídka zahradního nábytku je v současnosti neuvěřitelně široká a vybere si opravdu každý. Nemáte nábytek na zimu kam uklidit? Pořiďte umělý ratan. Nechcete nic těžkého, protože budete stůl i židli často přesouvat? Vsaďte na hliníkovou konstrukci. Bojíte se náročnější údržby? Pak raději zapomeňte na dřevo, které se musí pravidelně ošetřovat.

Při nákupu nové sestavy zahradního nábytku také přemýšlejte o tom, k čemu bude sloužit. Plánujete u něj stolovat? Volte spíš vyšší židle a větší stůl. Pokud se „jen“ chcete pohodlně uvelebit do měkkého křesílka, volte atypické kousky, kterým dominuje například závěsné proutěné křesílko s polštářky.

Věděli jste, že sezení v houpací síti nebo křesle prý zvyšuje inteligenci?Zdroj: www.nakup-nabytek.cz

2.    Houpací síť… nebo alespoň křeslo

Věděli jste, že houpání v houpací síti je zdraví prospěšné a prý dokonce i zvyšuje inteligenci? Opravdu! Při houpání totiž dochází ke stimulaci centra rovnováhy, mozek vyvíjí aktivitu a tím se posilují neuronová spojení.  Kromě toho houpání v síti uvolňuje svalové napětí, odbourává stres a prý i zlepšuje metabolismus a krevní oběh.

Udělejte si atmosféru posezení s přáteli ještě romantičtější - díky nejrůznějším svícnům.Zdroj: www.nakup-nabytek.cz

3.    Romantické osvětlení…

… Ideálně na sluneční pohon. Solární osvětlení je hitem posledních let – člověk se nemusí o nic starat, nikde nečouhají žádné dráty nebo kabely, jeho provoz nic nestojí… Dnes už navíc kromě osvětlení, které lemuje cestičky, můžete pořídit i stylové kousky v podobě lucerniček a lampionů.

Patříte-li mezi klasiky, sáhnout můžete po olejových pochodních – ať už levných, které tvoří jen plechovka a bambus, nebo dražších designových. K mání už jsou dnes i olejové svícny z nerez oceli, které atmosféru večerního posezení s přáteli posunou zase o kousek výš.

Pořidte dětem na zahradu herní prvky, kvli kterým se budou těšit ven na čerstvý vzduch.Zdroj: www.nakup-nabytek.cz

4.    Místo, kde se vyřádí děti

Určitě nepočítáte s tím, že by vaše děti nadšeně chodily na zahradu, pokud by tam na ně čekalo jen okopávání záhonů, nebo nekonečná nuda v přítomnosti „dospěláků“, že? Vytvořte jim na zahradě místo, které nebudou chtít opouštět! Malé děti ocení pískoviště – pozor, mělo by být s poklopem – ty starší potom domeček, houpačku, skluzavku…

Snaha o samovýrobu se cení, ale pozor na to, že materiály by měly být perfektně opracované a zahlazené do oblých, nikoli ostrých krajů.

Solární zahradní sprcha je ekologický a ekonomický zdroj teplé vody.Zdroj: www.nakup-nabytek.cz

5.    Solární sprcha

Je jediným minusem vaší zahrady absence bazénu? Pořiďte si zahradní sprchu. Jasně, nenahradí vodní plochu, kde si můžete dát pár tempíček, ale v horkých letních dnech osvěží. A pokud vsadíte na solární variantu, půjde i o ekologický (a samozřejmě ekonomický) zdroj teplé vody.

Vybírat obvykle můžete mezi závěsnými (a tedy přenosnými) variantami nebo stabilním stojanem. Odborníci rozhodně doporučují malinko připlatit a pořídit si kvalitní kousek, který vám bude sloužit několik let a nikoliv jednu sezonu.