Jste zde

Tipy na rekonstrukci koupelny: Vsaďte třeba na černé spáry nebo bidet

Zdroj: www.moneta.cz
Jarní období přímo vybízí k menším změnám, ale i velkým rekonstrukcím. A to nejen na zahradách, ale také v interiéru. Přinášíme vám proto tipy, jak oživit koupelnu.

1. 5. 2019

Když nevíte, jak začít

Oslovte kamarády či rodinu, kteří vám se změnou rádi poradí. Pokud chcete odborný dohled, nebojte se oslovit zkušenou firmu a řemeslníky, kteří vás navedou krok za krokem k vysněné koupelně, poradí s vychytávkami i moderními trendy a zajistí rekonstrukci a veškeré montáže.

Zvolte odvážnější barvy

Většina lidí volí bílou barvu zdí do všech místností. Někdy je ale skvělé zvolit odvážnější barvy a obklady, a zkombinovat je s celkovým designem místnosti. Nemusíte hned volit křiklavě růžovou či oranžovou, ale i šikovně zvolený odstín šedé či modré může vypadat skvěle. A viděli jste už černé spáry? I taková maličkost dokáže změnit celkový ráz prostoru.

Když si neumíte vybrat

Jednoduše kombinujte. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi vanou a sprchou, zvolte kombinaci obojího. Na trhu si dnes vybere i náročnější klient. Existují sprchové vany nejrůznějších rozměrů, které se dělají i na míru, aby se hodily i do atypických prostor.

Hodí se záchod do koupelny?

Žádná odpověď tu není správná. Někdo to považuje za vrchol nevkusu, jiný člověk řeší hlavně praktické umístění z důvodu malého prostoru. Pokud se nemůžete rozhodnout, někdy to za vás může vyřešit norma.

Povinnost správného umístění záchodu v bytové jednotce upravuje technická norma ČSN 73 4301 o projektování obytných budov. Z ní vyplývá, že v bytě, kde jsou více než dvě místnosti, je nutné oddělit záchod od koupelny. Naopak tam, kde se nachází dva záchody, potom můžete jeden umístit do koupelny a druhý nechat samostatně.

Bidet je prospěšný

Jestli jste se vždy smáli tomu menšímu záchodku vedle klasického, zpozorněte, protože je prospěšný i pro naše zdraví. Sprcha je hygienická a daleko lépe odstraní bakterie. Navíc pomáhá snižovat riziko hemeroidů a jiných možných onemocnění. Dnes pořídíte různá provedení, ať už samostatný bidet, nebo takový, který je součástí záchodu. Na trhu seženete i elektronickou verzi, která se umístí na toaletní místu a velmi jednoduše se ovládá.

Tip! Nosíte v hlavě vysněnou podobu své koupelny, ale bojíte se cenové dostupnosti? Na všechno existuje řešení. Expres půjčka od MONETA Money Bank je dostupná i těm, kteří nejsou klientem banky. Navíc má jednu z nejnižších úrokových sazeb – již od 3,9 %.