Jste zde

Tak trochu jiný sprchový kout: Jak oživit koupelnu a dopřát si dokonalou péči?

sprchový kout Zdroj: Shutterstock
Sprchování je rychlá a příjemná forma očisty, která může mít jak relaxační, tak povzbuzující přesah. Zároveň je sprchový kout dominanta, která může pomoci vytvořit opticky i funkčně dokonalou koupelnu. Jak na to?

17. 5. 2024

Sprchová vanička z litého mramoru

Spolu s rozvojem technologií vstoupily na trh nové materiály. Jedním z nich je také litý mramor. Jedná se o směs přírodního vápence a polyesterové pryskyřice, která se „lije“ do předem daných forem. To umožňuje opravdu velkou variabilitu nejen tvarů, ale i odstínů. Sprchová vanička už nemusí být „jenom“ bílá a vy můžete svou koupelnu sladit do nečekaných detailů. Výhodou litého mramoru je jeho obrovská výdrž a vysoká odolnost proti chemické i mechanické zátěži. Díky svým fyzikálním vlastnostem jsou sprchové vaničky vyráběné z litého mramoru tak, aby v podstatě lícovaly s dlažbou. Prostor tak zůstává vizuálně čistý, odlehčený a nezatížený rušivými prvky. Vaničky jsou navíc velmi příjemné na dotyk a snadno se udržují v čistotě.

vanicka.png

sprchová vanička
Zdroj: 
Sanitino

Sprchový kout v hlavní roli

Aby sprchový kout mohl hrát opravdu „hlavní“ roli, dopřejte mu pozornost. Zapomeňte na klasické posuvné dveře a plastové zástěny, ale vsaďte na skleněné walk-in zástěny, případně otevírací skleněné dveře. Skvěle vypadají průhledné skleněné varianty. Nebojte se, jsou opatřeny speciálními ochrannými vrstvami, takže kapky vody po nich stékají rychle do odpadu. Stačí je vždy otřít jen stěrkou.

Pokud zvolíte průhlednou variantu skla, můžete prostor sprchového koutu dále oživit například atypickým obkladem, zvolte dekor kovu, mramoru, kamene nebo dřeva. Pozornost upoutají i velkoformátové obklady, případně mozaika. Pokud jste příznivcem minimalismu, pohrajte si s detaily. Zástěna může evokovat industriální okno nebo pracovat se zlatými či černými prvky. V takovém případě doporučujeme sladit i sprchové baterie. Efekt bude dokonalý.

koupelna_2.jpg

koupelna
Zdroj: 
Sanitino

Kouzlo tropického deště

Další z možností, jak rozšířit možnosti sprchového koutu, je sázka na kvalitní sprchový set. Obvykle sestává z hlavové sprchy, ruční sprchy s hadicí, držáku či sprchové tyče a sprchové baterie. Velmi výhodné je pořídit termostatickou verzi. Snadno se ovládá, zabírá méně místa, je esteticky zajímavější a výrazně bezpečnější. Některé varianty navíc umožňují ovládat vodní proudy nebo spustit oba spotřebiče naráz. Vliv hlavové sprchy nepodceňujte. Zvolte větší rozměry a poohlédněte se po variantách s tropickým deštěm. Budete překvapeni, jak tato jemná péče umí zklidnit rozbouřený organismus a zanechat vás uvolněné a s úsměvem. Sprchový kout se stane vyhledávanou lázeňskou procedurou.

sprchovy_set.jpg

sprchový set
Zdroj: 
Sanitino

Masáž i ekologické cítění

Je vhodné, aby ruční sprcha obsahovala také masážní proud, který pomůže namasírovat a uvolnit ztuhlé svaly. Ocení ho také osoby s hustými vlasy, neboť snadněji a efektivněji vymyjete šampón či kondicionér. Pokud chcete „něco“ navíc, vyberte si ruční sprchu s ekologickým proudem. Výrazné úspory vody se dosáhne tak, že se do vodních kapek přidává vzduch. Samotné kapky jsou pak plnější, méně se rozstřikují a efektivněji smývají nečistoty. Snížení spotřeby vody tedy nenarušuje samotný sprchový prožitek.

Sprchový panel a odkládací plocha

Další možností, jak rozšířit své možnosti a sprchový kout posunout na vyšší stupeň, je pořídit sprchový panel. Nabízí zajímavou směs vodních proudů a také bývá vybaven bočními tryskami. To ocení nejen ti, kdo trpí bolestmi zad, ale i ti, jejichž životní styl způsobuje napětí. Výhodou sprchového panelu je snadná a bezpečná obsluha a nadstandardní sprchovací zážitek.

Důležitým tipem na závěr je: Nezapomeňte na odkládací plochy! Můžete jít cestou vkusných poliček, vytvořit ve stěně niku nebo pořídit sprchovou baterii s odkládací plochou. Rozhodně nenechávejte přípravky povalovat na podlaze. Je to nejen méně komfortní, ale také se zvyšuje riziko zranění.