Jste zde

Světem hýbe nový trend – bydlení v industriálním stylu

Zdroj: www.jirasko-industries.com

Bývalé továrny, staré pivovary, haly, kde dříve od rána do večera klapaly stroje… právě tady vznikají nové luxusní byty, které mají naprosto unikátní atmosféru.

25. 7. 2011

Industriální styl – to je bydlení v luxusních loftových bytech, které vznikly v původních průmyslových objektech, z nichž žádný už neslouží svému původnímu účelu. V posledních letech je u nás právě tento styl bydlení stále populárnější.

Bydlení ve staré továrně? Proč ne!

Vznikají tak originální prostory pro život, kde je díky vysokým stropům možné vestavět třeba několik otevřených pater a byt přesto zůstává jedním velkým a prosvětleným prostorem s neskrývanými konstrukčními prvky, jako jsou ocelové nosníky, trámy a cihly.

Ke každému bytu, který vznikl v podobném prostoru, potom neodmyslitelně patří i nábytek. Ten zajišťuje nejen funkčnost bytu, ale podtrhuje i celkový designový záměr obytného prostoru.

Inspirace v dopravních stavbách

V případě loftových bytů jde o takzvaný „industriální nábytek“, který je obvykle inspirovaný architektonickými prvky průmyslových a dopravních staveb. Designéři dokonce využívají původní konstrukční prvky, materiály a technologie.

Zpravidla se to projeví i na celkové hmotnosti nábytku, který nepřestěhujete při nedělním úklidu bez stěhovací služby, ale rozhodně dodá bytu naprosto originální a netradiční styl.

Velké oblibě se tento nábytkový styl těší hlavně ve Spojených státech, ale i v České republice už dnes existují designová studia, která vám pomohou s realizací originálního interiéru.

Mimo to může nábytek v industriálním stylu jako solitér oživit interiér i v okamžiku, kdy zrovna nebydlíte ve staré továrně.

Pěkný den,
děkujeme za upozornění. U vlastních článků využíváme služeb volných galerií na internetu, případně využíváme fotografie poskytnuté klienty. Tady došlo k chybě u externí autorky, která dodala fotku, kterou neodzdrojovala tak, jak měla. Autora fotografie jsme zpětně upravili a omlouváme se. Pěkný den, Lucka Štěrbová