Jste zde

Snadná modernizace vašeho domova – fototapety

fototapeta dovido Zdroj: dovido.cz
Přemýšlíte, čím byste si mohli zmodernizovat bydlení? Nechcete jen kupovat dekorace, které sice dokážou změnit koncept, ale vy chcete něco víc?

1. 12. 2020

Už jste pomysleli na to, že byste tapetovali? Neděste se, v současné době je tapetování velmi snadné a rychlé. Nebudete potřebovat profesionála, jako tomu bylo v minulosti. Tapety jdou snadno nalepit a jejich živost vám vyrazí dech. V tomto článku se dozvíte, jaké technologické postupy jsou při výrobě tapet používány, kam tapety lepit a jaké motivy si vybrat, aby byl výsledný efekt tou správnou volbou.

Druhy tapet aneb která je ta nejlepší

Moderní technologie, které nám umožňují snadnou výrobu a kvalitní materiál, jsou používány i v odvětví tapet. Ty jsou díky této technice živější, lépe drží na stěnách a nemusí být použito tolik lepidla. Některé jsou dokonce vytvořeny jako samolepící, stačí tedy jen odstranit ochranu a rovnou lepit na stěnu. Jaké tapety jsou nyní nejoblíbenější? Jedná se o fototapety, které jsou díky živosti ideální na rozjasnění každé místnosti. Mají široké využití, od malých obrázků na půlku stěny až po velké fototapety přes celou místnost. Díky materiálu, ze kterého jsou fototapety vytvořeny, jsou ideální volbou do náročných místností, kde je velké rozpětí teplot, během krátké doby.

Snadná aplikace, dlouhá životnost

Fototapety jsou vhodné jako doplněk do koupelny, předsíně a jako dominanta obývacího pokoje nebo kuchyně. Fototapety jsou ideální i do dětských pokojíčků a ložnic. Prostě všude tam, kde chcete na první pohled zaujmout. Fototapety jsou vyrobeny z vliesového materiálu, který je velmi odolný. Tento materiál je voděodolný, omyvatelný a odolný vůči oděru. Fototapeta má také izolační a protihlukové vlastnosti. Navíc je ale vyrobena tak, aby pod ní zeď dýchala a nemohla plesnivět.

samolepici_fototapeta_do_kuchyne_times_square.jpg

samolepící fototapeta do kuchyně Times Square
Zdroj: 
dovido.cz
samolepící fototapeta do kuchyně Times Square

Jak tedy fototapety nalepit?

Můžete si zvolit mezi samolepící tapetou nebo tapetou, která se lepí klasicky díky lepidlu. Samolepící tapeta, jak už název napovídá, nepotřebuje lepidlo a aplikace je velmi rychlá a snadná. Klasická fototapeta se lepí díky speciálnímu lepidlu. Podrobný návod naleznete při koupi tapety. Můžete si návod stáhnout do PC či mobilu. Je velmi důležité, si před samotným lepením připravit stěnu. Tedy, neměla by být mastná, ani jinak znečištěná. Dále si dobře změřte, kam jaké díly chcete nalepit. Protože se fototapeta vyrábí v pruzích tak, aby byla aplikace co nejsnadnější, je dobré přesně vědět, kam jaký pruh nalepit, aby vám dobře navazoval.

fototapeta_betonova_stena.jpg

fototapeta betonová stěna
Zdroj: 
dovido.cz
fototapeta betonová stěna

Široký výběr na internetu

Mezi nejoblíbenější fototapety patří vyobrazení přírody. Ať už se jedná o les, moře nebo květiny. Tyto motivy jsou krásné a hodí se do skoro všech místností. Jestliže chcete zachovat minimalistický styl, který máte u sebe doma, bude jasnou volbou abstraktní fototapeta, která dokáže zaujmout, ale nebude celkový dojem minimalismu kazit. Některé obchody nemohou prodávat přes internet, to ovšem neplatí u obchodů nabízející tapety. Ty naopak velmi hojně eshopy využívají. Výběr je totiž velmi široký a hlavně přehledný. Vybrat si můžete z různých velikostí, ceny, ale také místností, do kterých chcete tapetu aplikovat. Členění je velmi jednoduché a hned se v něm zorientujete.

Vybírejte pečlivě, fototapeta bude dominantou vašeho pokoje, a proto si dejte na čas. Výběr je opravdu veliký, proto se nebojíme, že byste si nevybrali. Tapeta bude zabalena tak, aby nedošlo k jejímu poškození. Přijde až k vám domů i s návodem. Nemusíte nikam chodit, ani si zvát odborníky. Nudné staromódní tapety určitě nenajdete. Vyberete si a váš domov bude vypadat přesně tak, jak si jej představujete – moderní a útulný.