Jste zde

Zútulněte dětský pokoj pomocí skandinávských tapet

Design Ville PR Zdroj: DesignVille.cz
Ať už máte doma rozvernou princeznu nebo akčního dobrodruha, barevné a hravé tapety vtáhnou do jiné dimenze každý dětský pokoj.

11. 4. 2022

Ilustrované tapety stvořené na míru dětem, jejich snům a bohaté fantazii, vnesou do pokoje tu správnou pohádkovou atmosféru a pocit útulna.

Přestože životnost tapety v dětském pokoji není neomezená, vliesové tapety, které postupně nahrazují tapety papírové, se vyznačují vysokou odolností, dlouhou výdrží a stálobarevností. Obávat se nemusíte ani lehkého znečištění, tyto tapety lze umývat navlhčeným hadříkem. To ovšem neplatí pro počmárání fixem - pro tyto případy je nejlepší uschovat si zbytek rolí pro případnou výměnu pásu.

minou.jpg

minou
Zdroj: 
DesignVille.cz

Nejmenším dívenkám pokojíček můžete zkrášlit například tapetou Minou, která je novým dodatkem kolekce Newbie od oblíbené švédské značky BorasTapeter. Něžná tapeta s roztomilým motivem lesních zvířat a plodů místnost promění v poklidnou oázu, ve které se může rozvíjet dětská fantazie.

Kdo by nemiloval vstávat za zvuku ptačího cvrlikání. Kouzelná tapeta Falsterbo Birds s motivem rozkošných opeřenců a jemných květin ve světlých odstínech růžové, zelené a béžové barvy dětský pokoj přenese do pohádkového světa ptačí říše. Krásně doplní zejména pokoje malých holčiček, které naplní klidem a harmonií.

nomi.jpg

nomi
Zdroj: 
DesignVille.cz

V případě mladých slečen můžete sáhnout po půvabné tapetě Nomi. Tato sladká, a přesto decentní květinová tapeta dívčí pokoj promění v zahradu plnou voňavých růží. Vybírat můžete ze dvou barevných provedení, která s vaší princeznou díky své nadčasovosti mohou vydržet klidně až do dospělosti.

Tapetou Alice Confetti můžete v kouzelný imaginární podmořský svět obývaný roztomilými akvarelovými tvory a mušlemi transformovat pokoj kterékoliv ratolesti. Díky tlumeným pastelovým barvám a neutrálnímu hravému motivu bude slušet jak dívčímu, tak klučičímu pokojíčku. Velkoformátovou tapetu od značky Sandberg si navíc můžete objednat v rozměru přizpůsobenému přímo na míru vaší stěně.

Stejně tak tomu je i u magické tapety Starry Sky Petrol v sytých barvách hvězdné noci. Tapeta s tajuplným motivem večerní oblohy přenese dětský pokojíček do kouzelného světa pohádek, ve kterém se sny stávají skutečností.

starry_sky.jpg

starry sky
Zdroj: 
DesignVille.cz

Do světlounce modrých, šlehačkově bílých nebo cukrově růžových oblak vaše ratolesti odnese i tapeta Up&Away od BorasTapeter. Její hravý a roztomilý design se bude hodit zejména do pokojíčků nejmenších dětí.

Nejen malé přírodovědce potěší kolekce tapet navrhnutá pro Ferm Living britskou ilustrátorkou Katie Scott, mezinárodně uznávanou autorkou knih o zvířatech, evoluci a botanice s krásnými obrázky, které teď mohou ozdobit i váš dětský pokoj. Vybírat můžete z několika motivů v  různých barvách plných zvířecích i ptačích kamarádů, stromů nebo mušlí.

K oživení stěn pokojů malých chlapečků je skvělá tapeta Forest Friends. Půvabné a precizní vyobrazení lesního světa jako by vypadlo z knihy pohádek našich prarodičů. Večerní předčítání z knížky tak budete moci doplnit vymýšlením vlastních příběhů, ke kterým tapeta přímo vybízí.

forest_friends.jpg

forest friends
Zdroj: 
DesignVille.cz

O vzdálených dobrodružstvích mohou budoucí cestovatelé snít s tapetou Bon Voyage. Na cestu do oblak je vezmou starodávná letadla a horkovzdušné balóny. Fantazii každého mladého cestovatele nechá vzlétnout také tapeta Adventures, která dětem umožní vydat se na cestu kolem světa, aniž by musely opustit svůj pokoj.

bon_voyage.jpg

bon voyage
Zdroj: 
DesignVille.cz