Jste zde

Šicí stroj do každé domácnosti! Který se hodí pro vaši kreativní chvilku?

šicí stroj Zdroj: Africa Studio / Shutterstock.com
Víte o tom, že šicí stroj pomůže s malými úpravami oblečení v každé domácnosti? Máte v plánu si pořídit stroj, který vám zpříjemní kreativní chvíle? Podívejte se na základní kritéria, podle kterých si svého favorita vyberete.

14. 8. 2020

Šicí stroj z kovu nebo z plastu? 

Máte v plánu si pořídit stroj? V tom případě bude jedno z prvních kritérií jeho materiál. Šicí stroj s plastovými díly je levnější a lehčí, a je výborný pro občasné šití. Zvládá velmi dobře veškeré drobné opravy oděvů. Jeho odolný materiál vydrží dlouhá léta.

Raději byste stroj s bytelnou konstrukcí, který se pyšní velmi dlouhou životností? Máte v plánu šít i hrubé vrstvy látky? V tom případě je pro vás lepší kovový šicí stroj. Jeho materiál je skutečně robustní a vydrží ještě déle. 

Jaké stehy bude váš šicí stroj zvládat? 

Když si vybíráte šicí stroj, je dobré dopředu vědět, jaké druhy stehů zvládne. Čím vyšší počet jich váš pomocník bude zvládat, tím širší budou vaše kreativní možnosti. Nejzákladnější jsou rovné a entlovací stehy. Ty by měl zvládnout každý stroj. Dále pak záleží na vás, zda využijete i klikatý, neviditelný, dekorativní steh nebo takzvaný overlock. Ten slouží k začištění a obšití okrajů látky současně – vytváří tak výrazně pevný lem. 

Funkce šicího stroje, které oceníte

Jakými funkcemi disponují nejprodávanější stroje na trhu? Především těmi, které urychlují a usnadňují práci. Je to například automatické navlékání nitě, funkce navinutí cívky nebo třeba automatický odstřih nitě.

Funkce volné rameno pak usnadní šití po obvodu a hodí se pro sešívání nohavic a rukávů. Elastické švy a kvalitní lemování umožňuje funkce šití dvojitou jehlou. A výborná je také možnost už zmíněného overlocku. Ještě zmiňme funkci osvětlení, ta se prostě při práci velmi hodí – šicí stroj vám posvítí přímo na pracovní plochu.

A co vy? Jaký stroj se hodí pro vaše kreativní potřeby?