Jste zde

Seznamte se s vchodovými dveřmi, které jsou součástí chytré domácnosti

vstupní dveře lomax Zdroj: www.lomax.cz
Používáte i vy ve svém bytě či domě propracovaný ekosystém chytré domácnosti? Jistě vás potěší, že kromě kuchyňských spotřebičů, audiovizuální techniky, osvětlení nebo regulace topení do ní můžete přidat i vchodové dveře.

5. 11. 2020

Už se nemusíte obávat, že zapomenete zamknout nebo že se váš domov stane cílem zlodějů. 

Bezpečnost na prvním místě

Díky konceptu chytré domácnosti se při odchodu nemusíte starat o to, zda jste snížili teplotu vytápění, zhasli světla nebo zamkli dveře. Vše se provede automaticky.

Hliníkové vchodové dveře od společnosti LOMAX mohou být osazeny hned několika bezpečnostními prvky. Jedná se o panty, automatický zámek, cylindrickou vložku se základní nebo zvýšenou bezpečnostní třídou a také skryté čidlo, jež slouží pro propojení s bezpečnostním systémem či chytrou domácností.

Kromě toho máte na výběr i další vychytávky. Které to jsou?

Automatický zámek

Automatický tříbodový zámek GU-Secury Automatic je zahrnutý do základní ceny dveří. Díky němu si nemusíte lámat hlavu nad tím, zda jste při odchodu zamkli. Automatický zámek to udělá za vás.

Čtečka otisků prstů

Dveře si můžete nechat osadit čtečkou otisků prstů, do jejíž paměti je možné uložit až 150 otisků. Uložený otisk čtečka vždy bezpečně rozezná. Nezáleží přitom na typu pleti, drobných zraněních nebo vnějších vlivech. Tento bezpečnostní prvek funguje na principu průběžného snímání, takže otisky nezůstávají na snímači. Díky tomu je zaručena vysoká míra bezpečnosti.

Jak čtečka funguje? Pokud rozezná uložený otisk, odemkne dveře a pustí vás dovnitř. Po 5 neplatných otiscích se však zablokuje na určitý časový interval, který se s dalšími neplatnými pokusy navyšuje. Před naprogramováním a ostrým provozem si můžete práci s tímto bezpečnostním zařízením nejdříve vyzkoušet, a to díky 10 autotestům.

Kódovací klávesnice

Součástí dveří může být kvalitní nerezová klávesnice, která nepodléhá změnám počasí. Kvůli vyšší bezpečnosti není možné nastavení opakujících se kombinací, jako jsou 8888 nebo 12345 a podobně.

Před naprogramováním je možné provoz vyzkoušet na 10 autotestech. V případě zadání 5 neplatných PIN kódů se klávesnice na určitou dobu zablokuje, ale může dojít i k zablokování trvalému. Odblokování provedete správným zadáním PINu dvakrát za sebou.

Čtečka RFID čipů

Do svého příbytku se můžete dostat i pomocí čtečky čipů, která má paměť až na 150 čipů. Její elegantní vzhled podtrhuje barevné sklo se symbolem RFID. Stejně jako u jiných bezpečnostních zařízení i zde je možné provoz otestovat na 10 autotestech.

Jakmile ke čtečce přiložíte nesprávný čip, dojde k zablokování, které se s každým dalším neplatným pokusem prodlužuje. Pokud se čtečka zablokuje trvale, budete k odblokování potřebovat oprávněný čip, který k obrazovce přiblížíte dvakrát za sebou.

Dveře z hliníku: záruka dlouhé životnosti a vysoké odolnosti 

Proč se rozhodnout pro vchodové dveře z hliníku od společnosti LOMAX? Především proto, že se hodí pro všechny typy staveb. Díky bohaté barevné paletě si můžete zvolit takovou barvu, která bude ladit s vašimi okny nebo dveřmi od garáže. Je libo přírodní vzhled? Jistě si vyberete z nabídky dřevěných dekorů. Díky tomu můžete dveře instalovat do novostaveb, starších domů i bytů.

Mezi hlavní přednosti hliníkových dveří patří:

  • nadstandardní bezpečnost,
  • vysoká odolnost proti mechanickému poškození či povětrnostním vlivům,
  • pevnost a tvarová stálost,
  • extrémně dlouhá životnost,
  • nenáročná údržba.

Vsaďte na dveře, které ochrání vaše soukromí a vy se doma i na cestách budete cítit zcela bezpečně.