Jste zde

Proměňte balkon v ráj: Díky důmyslným balkonovým sestavám

Zdroj: Mountfield
K vytvoření soukromého domácího ráje vůbec nepotřebujete velkou zahradu. Stačí pro něj terasa malá jako dlaň, nebo třeba balkon panelového domu.

26. 7. 2017

Moderní balkonové sestavy totiž ušetří spoustu místa, takže se okolo nich bez problémů protáhnete. Přitom budete moci na křesle pohodlně sedět a na stolku si rozložit vše potřebné. Velmi snadno je složíte a rozložíte, k uskladnění se vejdou třeba do komory. A jsou opravdu krásné.

Kov, dřevo i kompozit

Vybírat můžete ze spousty zajímavých designů a z různých přírodních i umělých materiálů. Záleží jen na vás, jestli si zvolíte kov v podobě elegantního hliníku či praktického tahokovu, masivní dřevo, ať už je to tropický teak či dlouhověký eukalyptus, nebo umělý materiál jako kompozit či stylový ratan. Ať už dáte přednost kovu, dřevu či moderním plastům, neuděláte chybu.

Slavnostní atmosféru potom dodají stolu textilní dekorace: polštáře na křesla a běhouny na stůl, dojem doladí barevně sladěné prostírání, stylovými květináči dotáhnete balkon k dokonalosti. Zbývá už jen záplava květin – a příjemné posezení stranou městského ruchu bude na světě!

Žádný strach: Údržba zahradního nábytku příliš času nezabere. Když víte, jak na to!

Tahokov: balkonová sestava Café Latté

Výjimečný, supermoderní, původně technický materiál a pečlivé zpracování: to je značka německé společnosti MWH (http://www.mwh-dasoriginal.com/Startseite.html), která nábytek z tahokovu dodává. Konstrukci i pevný výplet s oky ve tvaru kosočtverce chrání povrchová úprava Elotherm navržená speciálně pro venkovní prostředí. Díky ní je balkonová sestava Café Latté prakticky bezúdržbová, stačí ji čas od času otřít vlhkým hadrem. O kvalitě materiálů a provedení svědčí i dlouhá záruční lhůta 7 let.

Sestava Café LattéZdroj: Mountfield

Eukalyptus: balkonová sestava Lynton

Dlouhověký tropický eukalyptus je velice tvrdé, odolné a přitom lehké dřevo, které bez problémů odolává i kyselým dešťům ve městech. Na pohled luxusní balkonová křesla Lynton jsou vyrobena speciální technikou ohýbání dřeva a ošetřena bílým lakem. Pohodlí při sezení zajišťuje tyrkysový podsedák. Stůl Lynton má kovovou, bíle lakovanou podnož a desku z kompozitního materiálu Duranite, který skvěle odolává UV záření i mechanickému poškození a zvládne neuvěřitelné rozmezí teplot od -20 do +50 °C.

Teak: balkonová sestava Ambra

Tropický teak představuje ideální volbu pro uživatele, kteří hledají dokonalou symbiózu moderního designu, vysoké trvanlivosti a uživatelského komfortu. Toto výjimečně pevné, bytelné a trvanlivé dřevo s přehledem čelí střídání teplot a vlhka, slunečnímu záření i škůdcům nebo korozi. Nároky na údržbu jsou přitom minimální. Díky robustní konstrukci z masivního, kvalitně zpracovaného dřeva máte jistotu, že balkonový stůl a křeslo Ambra budou sloužit věrně a dlouho. To potvrzuje i dlouhá záruční lhůta 7 let.

Zahradní sestava AmbraZdroj: Mountfield

Ratan: balkonová sestava Salma

Nadčasový umělý ratan se skvěle kombinuje se dřevem i jinými materiály. Bez problémů odolává slunci i výkyvům teplot, nebledne a snadno se udržuje. Výjimečný vzhled a dlouhá životnost z něj dělají jeden z nejoblíbenějších materiálů pro zahradní nábytek. Balkonová sestava Salma navíc zaujme na první pohled kompaktním tvarem, který se vejde i na menší balkon. Pohodlně spočinete na podsedácích, které jsou součástí křesla.

Hliník: balkonová sestava Julia

Zahradní nábytek z duralu - slitiny mědi a hliníku - je lehký a stabilní a přitom téměř nezničitelný. Déšť ani slunce ho nepoznamenají, bez problémů odolává korozi. Balkonové křeslo Julia má lehkou, ale pevnou konstrukci a výplet ze světlé umělé tkaniny. Deska stolu Julia z černého skla působí luxusním dojmem. Celá sestava se po složení v pohodě vejde do koutku komory.

Zahradní sestava JuliaZdroj: Mountfield