Jste zde

Proč se vám energetický audit vyplatí

Zdroj: www.eprukaz.cz
Pro mnoho lidí může být energetický audit strašákem. V některých případech nevyhnutelným zlem, které stojí spoustu peněz. Ve skutečnosti vám však může finance ušetřit a další peníze díky němu můžete i získat. Jak? Dozvíte se v následujících řádcích.

11. 10. 2018

Co je energetický audit?

Energetický audit je dokument zhodnocující stav budovy z hlediska efektivity využití energií. V praxi to znamená, že k vám přijde auditor, který vám na základě svého posudku vypracuje dokument a navrhne opatření pro dosažení úspor. Zaměřuje se hlavně na úsporu ekonomickou, technickou ale i ekologickou.

Audit není povinný pro každého, ale můžete ušetřit za energii

Z toho vyplývá, že východiskem auditorovy návštěvy nebude pouze povinný doklad pro úřady. Díky expertnímu zhodnocení a doporučení auditora můžete provést opravy, renovace a další opatření, které povedou k šetření vaší peněženky i přírody.

Když žádáte o dotaci

Energetický audit potřebujete absolvovat i v případě, kdy chcete čerpat určité dotace. Díváte se po dotacích z programu Nová zelená úsporám, Životní prostředí či Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost? Pak budete potřebovat energetický posudek. 

Přestavujete? Renovujete?

Pokud se chystáte například na zateplení domu, pak vám přijde vhod znát stav budovy z energetického hlediska. Snáze si tak spočítáte, jestli se vám tato investice vyplatí. Případně auditor může poradit lepší řešení, jak naložit s energiemi.

Zajímá vás, jestli máte povinnosti auditu nebo se zkrátka chcete dozvědět víc? Zjistěte více o energetickém auditu.