Jste zde

Pozor na zloděje: Poradíme tipy, jak chránit byt. Pomůžou sousedé i chytrý zámek

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Myslíte před odjezdem na dovolenou na zabezpečení svého bytu či rodinného domu? Že ne? Pak byste rozhodně měli. Radostný návrat z dovolené se snadno může proměnit v šok a vyprávění zážitků může rázem vystřídat návštěva policie a pojišťovny.

6. 1. 2018

Věděli jste, že až jedna třetina domácností není zabezpečena před vloupáním? Lidé často podhodnocují cenu svého majetku a nedbají ani základních bezpečnostních pravidel, což hraje do karet chytřejším a stále vynalézavějším zlodějům.

Předejděte nechtěné návštěvě zloděje. Vsadit můžete na banální rady a tipy, základní zabezpečení nebo na inovativní ochranu budoucnosti – chytrý zámek ENTRTM.

Zloději jsou stále vynalézavější! Převlečení do řemeslnického s kladivy a vrtačkou mnohdy nevzbudí pozornost ani u ostražitých sousedů. Zdroj: www.elektroanimo.cz

Zabezpečení oken a dveří je nezbytné

Ve většině případů cesta do vašeho bytu pro zloděje vede přes dveře. Nedostatečně zabezpečené, odemknuté nebo vůbec nezabezpečené dveře umožňují zlodějům snadný vstup a pohodlné vynesení ukradených věcí. Zvažte proto investici do zabezpečení stávajících dveří nebo do nových bezpečnostních dveří či zámků. Obecně platí pravidlo, že čím vyšší bezpečností třída, tím vyšší ochrana vašeho majetku.

Majitelé přízemních bytů nesmí zapomenout i na kvalitní zabezpečení oken a balkonových dveří. Pouhých 5 vteřin postačí zkušenému zloději na otevření nezabezpečeného plastového okna.  Vhodnou variantou mohou být mříže, okenní kliky s alarmem, ochranné prvky proti vypáčení patentu a ochranné či bezpečnostní fólie. Tyto fólie zloděje buď odradí, nebo alespoň zdrží.

Zhruba třetina obydlí je špatně zabezpečena proti zlodějům.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Maximálně bezpečný a moderní zámek ENTRTM

Vsadit můžete i na chytrý a vysoce bezpečný zámek ENTRTM, který můžete ovládat za pomoci inovativní aplikace ve svém chytrém telefonu či tabletu, bezdrátovou klávesnicí nebo dálkovým ovladačem.

Chytrý zámek v lednu se slevou

Přemýšlíte o chytrém zámku ENTRTM? Pořiďte si ho do 15. ledna 2018 a dostanete na něj slevu více než 6000 Kč a navíc vám dáme montáž zdarma. Stačí vyplnit formulář a odborníci se vám obratem ozvou zpět.

Věční hledači klíčů určitě ocení i jednoduché otevírání dveří pomocí otisků prstů. Nemusíte se starat ani o výrobu záložních klíčů. Elektronický zámek ENTRTM umožňuje vytvoření databáze otisků prstů. Jen vy tak rozhodnete, koho a kdy do svého bytu pustíte!

Obávat se nemusíte ani hlučného vrtání a složitého rozvádění a ukrývání nevzhledných kabelů. Instalace přístupového systému ENTR se obejde bez větších zásahů i do vašich stávajících dveří. Navíc s jeho instalací a nastavením mobilní aplikace vám pomůže proškolený technik.

Další výhodou je i nezávislé napájení. V případě výpadku proudu nebo jiné poruše, bezproblémovou funkčnost tohoto moderního systému zajistí záložní baterie.

Dobré sousedské vztahy se vyplatí

Nechlubte se na sociálních sítích a o svém odjezdu informujte jen malou část lidí. Sousedy poproste o zvýšený dohled nad vaším majetkem a vzbuďte zdání, že ve vašem domě či bytě někdo je. Zloději si byt tipují i několik dní předem. Jejich pozornost mohou přitáhnout dlouho zatažené rolety či žaluzie. Příbuzné proto zaúkolujte pravidelným vybíráním schránky a větráním.

Využít můžete i automatické zapínání televize či rádia a osvětlení, které reaguje na pohyb. U domu se zahradou zkontrolujte plot. Pomoci mohou i kamerové systémy.