Jste zde

Pořiďte si na zahradu vlastní bazén: Budete mít soukromí i maximálně čistou vodu

Zdroj: Mountfield
Česko se v posledních dvou desetiletích stalo bazénovou velmocí – bazén naleznete už na každé třetí zahradě! Ať už jde o bazény nadzemní, nebo luxusní bazény zapuštěné. Proč jsou rodinné bazény tak populární? Třeba kvůli soukromí a dokonale čisté vodě.

1. 8. 2017

Češi se raději zchladí ve vlastním bazénu než na plovárně nebo třeba u řeky. Bazén na zahradě s na míru vybraným příslušenstvím představuje přesně takový komfort, jaký si lidé přejí. A garantuje i nikým nerušené soukromí. Stejně tak jistotu, že se koupete jen ve vodě, o jejíž čistotu sami pečujete. 

Pokud bazén ještě nemáte a chtěli byste se koupat hned, třeba už zítra, co byste měli před jeho pořízením vědět? 

Nadzemní bazény – když řešíte finance

Pokud někdo hledá nejsnadnější cestu ke koupání na vlastní zahradě a nechce investovat do luxusního bazénu, může si vybrat z bohaté nabídky takzvaných nadzemních bazénů

Nafukovací bazén SWING představuje nejrychlejší cestu ke koupání. Zdroj: Mountfield

„Rozhodnout se může buď mezi 13 modely bazénů SWING – to jsou bazény nafukovací a rámové, které si i úplný laik dokáže sestavit a napustit během pár chvil. Jejich ceny začínají už na 1 190 korunách, a to v případě nafukovacího bazénu o průměru 3,05 metru a objemu vody 3 600 litrů. Nebo si může zvolit některý z 8 modelů kruhových, či oválných bazénů AZURO VARIO. Stěny bazénů AZURO VARIO jsou z kvalitního hlubokotažného ocelového německého plechu, a mají tedy dlouhou životnost a tvarovou stálost,“ říká Michal Dluhoš, obchodní ředitel Mountfieldu. 

„Výhodou bazénů AZURO VARIO je i to, že pokud se zákazník rozhodne, může si bazén zcela, nebo jen částečně zapustit do terénu – bazén se tak dá třeba i instalovat ve svahu. Nejlevnější bazén AZURO VARIO o průměru 3,6 metru a objemu vody 11 000 litrů je u nás k dostání za 6 990 korun. Bazén AZURO VARIO jsme schopni zákazníkovi během jediného dne přivézt, postavit a zprovoznit.“

Se vším poradí bazénoví specialisté

Největší evropský výrobce a prodejce bazénů Mountfield s 25letou zkušeností nabízí nyní veškerý svůj sortiment bazénů a bazénového příslušenství za výhodné akční ceny. 

Mountfield, který jen za posledních 5 let prodal celkem 610 000 nadzemních bazénů a 40 000 luxusních zapuštěných bazénů, disponuje v každém svém prodejním centru kvalifikovaným bazénovým specialistou. Ten je připravený vyslechnout si přání a představy každého zákazníka. Pomůže mu vybrat vhodné příslušenství a poskytne pečlivou instruktáž, jak o bazén a bazénovou vodu v průběhu roku pečovat. 

Solární plachta na bazén AZURO VARIO – speciální bublinková plachta, která pomáhá udržovat vodu teplou „jako kafíčko“.Zdroj: Mountfield

Vše pro váš bazén – od pískové filtrace až třeba po dětské hračky

Při pořízení bazénu nezapomeňte na vhodné příslušenství. Především na kvalitní pískovou filtraci, která je srdcem každého bazénu. Písková filtrace pracuje na totožném principu, na kterém se pročišťuje voda ve volné přírodě. Bazénová voda v pískové filtraci prochází přes náplň z křemičitého písku, přičemž tato náplň zachytává nečistoty.

Vedle pískové filtrace se vám vyplatí pořídit si hned, zároveň s bazénem, tepelné čerpadlo. To ocení lidé, kteří se rádi koupou i mimo parné letní dny. Tepelné čerpadlo pomocí cyklů komprese a expanze ohřívá bazénovou vodu z okolního vzduchu, a umožňuje tak využívat bazén od května až do října. 

Plavecký protiproud – pro všechny, kdo mají rádi rekreační i sportovní plavání. Zdroj: Mountfield

Předností tepelného čerpadla je i veliká úspora při ohřevu: na 1 vložený kW elektřiny získáte více než 5 kW tepla. Dalším skvělým pomocníkem pro ohřev vody v bazénu jsou solární ohřevy – ty vám bez investice do energií ohřejí vodu v bazénu až o 6 stupňů Celsia. A také solární plachty, které se pokládají na hladinu – při slunečním počasí vodu ohřívají a v noci brání jejímu chladnutí.

V Mountfieldu vám poradí i s krmením pro vaše mazlíčky: Krmení dravé zvěře: Jaké maso vybrat pro psa nebo kočku? Poradíme vám!

Pro trvalou čistotu vody a bazénu jsou vám k dispozici nejen přípravky takzvané bazénové chemie AZURO, ale též například i bazénové vysavače, síťky, kartáče…

Výběr dalšího bazénového příslušenství závisí čistě na vašich požadavcích na komfort a rodinnou zábavu. V Mountfieldu naleznete komplexní sortiment všeho potřebného. Včetně různých typů bazénového zastřešení AZURO (široký výběr zastřešení posuvného a přenosného), několika modelů bazénových schůdků (vybere si úplně každý), solárních sprch, plaveckých protiproudů, desítek veselých a praktických dětských vodních hraček a mnoha dalších produktů. 

Léto jak má být! To je léto s vašimi nejbližšími v osvěžující koupeli vlastního bazénu a v útulném prostředí vaší zahrady.