Jste zde

(Ne)výhody sušičky: Zapomenout budete moci na žehličku i aviváž. A náklady jsou nízké

děti u sušičky prádla Zdroj: www.bigstockphoto.com
Přemýšlíte o koupi sušičky prádla a nemůžete se rozhodnout? Odrazuje vás vyšší pořizovací cena nebo náklady na její provoz? Přesvědčíme vás, že mít sušičku doma se vyplatí! Volné chvíle můžete strávit i jinak než žehlením.

1. 3. 2020

Sušička prádla je moderní pomocník, který ušetří mnoho práce a času. Ti, co ji vlastní, na ni nedají dopustit, a ti, co ji doma ještě nemají, přemýšlejí o její koupi. Poznejte s námi všechny její výhody! Víme, proč ji mít doma.

Zapomeňte na žehlení

Úspora času je bezesporu největší výhodou sušičky. Odpadne vám zdlouhavé kolíčkování ponožek a zmizí vám obrovské haldy prádla, které čekají na vyžehlení. Už nebudete muset čekat, až vám uschne první várka prádla. Po dovolené budete mít vypráno, usušeno a vyžehleno za jeden jediný den.

Sušička prádla vám sice zabere místo v koupelně, ale z obývacího pokoje nebo ložnice vám nadobro zmizí nevzhledný a neskladný sušák. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Vaše prádlo bude pořád jako nové

Sušička zlepší kvalitu prádla a prodlouží jeho životnost. Už žádné vytahané rukávy nebo nohavice po sušení na šňůře. Jen sušička ví, kdy je nejlepší zastavit sušení, aby prádlo nepřeschlo, nebo naopak nebylo ještě vlhké a ve skříni následně nezatuchlo.

Polštáře a peřiny budou nadýchané, kožíšek na zimní bundě bude opět jako nový a oblíbené tepláky budou bez žmolků. Prádlo bude měkké, hebké, a i bez použití aviváže během praní bude krásně vonět.

Program na osvěžení prádla nahradí pračku. Oblečení od táboráku nebo ze zakouřené hospody zbaví zápachu. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Prádlo provoní i bez aviváže

Sušička je ideálním řešením pro alergiky a pro lidi, kteří mají citlivou pokožku. Filtr v sušičce zachytí veškerý prach, částečky pylu, zvířecí chlupy a jiné alergeny. Vysoká teplota zničí všechny bakterie. Do karet hraje i fakt, že při praní prádla není potřeba používat aviváž, která citlivé pokožce nedělá dobře.

V zimních měsících se zbavíte vlhkosti v bytě

Se sušičkou už nebudete řešit velkou vlhkost v bytě. Žádné plesnivějící zdi ani zarosená okna. Veškerá voda z prádla je odváděna přímo do odpadu, nebo je zachycena do nádoby, kterou lze po ukončení sušení jednoduše vylít.

Vaše ručníky už nikdy nezatuchnou ve vlhké koupelně a budou krásně vonět.

Zbavíte se nevzhledného sušáku

Umístění sušičky bývá obrovským, nikoliv však neřešitelným, problémem. Sušičku, kterou není nutné připojit k odpadu, můžete umístit kamkoliv v bytě. Do předsíně, kuchyně i ji můžete schovat do ložnice.  

Pamatujte na to, že ne všechny kusy oblečení můžete dát do sušičky. Trička s potiskem nebo sportovní oblečení si můžete nenávratně zničit.Zdroj: www.bigstockphoto.com

V panelákové koupelně, kde zápasíte s každým centimetrem, ji můžete umístit za pomoci mezikusu na pračku.

Nenechte se odradit pořizovací cenou

Vyšší pořizovací cena a náklady spojené se sušičkou jsou jedinou nevýhodou vzhledem k tomu, že sušení na šňůře nic nestojí. Nicméně moderní typy sušiček mají velmi nízkou spotřebu energie a věřte nám, že za tu vám ušetřený čas a práci opravdu stojí.