Jste zde

Netěsní vám vstupní dveře? Víme, co s tím

Zdroj: htdvere.cz
Zpívající meluzína, unikající teplo, hluk od sousedů. Důvodů, proč vám mohou vadit netěsnící vstupní dveře do domu, je spousta. Než se pustíte do řešení problému, přečtěte si následující řádky o výhodách a nevýhodách jednotlivých možností.

27. 11. 2018

Když vás trápí netěsnící vstupní dveře do bytu, máte de facto dvě možnosti, jak tento problém vyřešit. Pokud tedy nebudeme počítat nejsnadnější, ale také nejlínější řešení. Že s tím nebudete dělat nic a problém ignorovat. První možnost je polepit zárubně těsněním. Anebo můžete rovnou investovat do nových dveří.

Přidat těsnění je levnější, ale krátkodobé řešení

Při drobných problémech se izolační páska nabízí jako okamžité řešení bez nutnosti investice. Pokud vám ale vadí například hluk probíhající na chodbě, páska vám moc nepomůže. Zažene sice meluzínu kvílející skrz dveře, ale rozpravy sousedů neutichnou.

Nové vstupní dveře nechají draze zaplacené teplo uvnitř a zloděje i hluk z chodby mimo váš dosah.Zdroj: htdvere.cz

Stejně tak nezachrání ani unikající teplo. Vchodové dveře nebudou na zárubně stoprocentně doléhat a k únikům bude docházet i přes pečlivé polepení izolační páskou. Počítejte také s tím, že se páska během několika týdnů opotřebuje a budete ji muset znovu přelepovat.

Nové vstupní dveře: více výhod pod jednou klikou

Druhou možností, jak vyřešit problémy spojené s netěsnícími dveřmi je koupě nových dveří. Prvotní investice je sice nepoměrně vyšší než koupě obyčejné tlumicí pásky, ale svými přednostmi tuto nevýhodu dostatečně vyrovná. 

S kvalitními novými dveřmi se dočkáte také tepelné a protihlukové izolace. Těsnění a konstrukce dveřního křídla zamezí unikání draze zaplaceného tepla a utlumí zvuk. Pravidelné štěbetání sousedů na chodbě vás už nebude rušit.

Nedoléhající dveře mohou být také pozvánkou pro zloděje. Od vaší domácnosti je bude dělit už jen jejich drzost a jedno šikovně vložené páčidlo.Zdroj: htdvere.cz

Některé vchodové dveře mají také výborné protipožární vlastnosti. Brání v šíření plamenů a jedovatého kouře a v případě nebezpečí dají cenné minuty navíc, po které požár udrží mimo dosah.

Zvolte účinnější řešení

V konečném důsledku je lepší nepřivírat nad problémem oči a udělat jeden rázný krok k jeho řešení. V tomto případě se jednoznačně vyplatí investice do nových vstupních dveří. Pokud si navíc pospíšíte a výměnu provedete ještě před topnou sezonou, část vložených peněz se vám vrátí ve vyúčtování za topení.