Jste zde

Nápady za stovku (1)

Zdroj: Pierre Vedel (pirrevedel.com) (licence CC BY-SA 2.0)

Půllitrová láhev tuzemského rumu nebo osm rolí třívrstvého toaletního papíru, to jsou věci, které se dají pořídit plus mínus za sto korun. My vám poradíme, jak si v této cenové hladině levně a vkusně vybavit byt.

15. 8. 2014

Podle jedničky v titulku článku jste asi poznali, že se tomuto typu obsahu hodláme věnovat pravidelně. Dnes začneme shrnutím levných vychytávek, o nichž jsme se v minulosti už zmínili, nebo jsme to měli v úmyslu. Doufáme, že v nich naleznete dobré nápady použitelné i u vás doma.

Naši dnešní hitparádu začneme bytovými doplňky vyrobenými z papírových rolí o trochu tvrdších než těch z toaletního papíru. Ty nejdelší získáme v prodejnách textilu nebo koberců, bývá na nich namotán metrový textil. Jejich konce potom můžeme různě ozdobně nařezat, role proděravím, provlékneme jimi provázky a máme paraván. Podrobný návod si můžete přečíst v článku Paraván za pár korun? Z tubusů ho uděláte sami!

Mimochodem, co se dá udělat z těchto rolí, jsme už naznačili na Facebooku v příspěvku začínajícím slovy lidská nápaditost nezná mezí. Na našem facebookovém profilu jsme vám nedávno také ukázali netradičně řešená stínidla bytového osvětlení. Šlo o stínítka především do kuchyně, protože vznikla ze struhadel. Podívejte se na originální struhadlová stínidla.

Pokud vás zasáhla móda stojanů na nože a chcete být kdykoliv připraveni na řezání masa nebo na obranu proti zlodějům, můžete si vyrobit svůj stojan ze špejlí, čínských hůlek či něčeho podobného. Inspiraci najdete v odkazu na fotografii netradičního stojanu na nože, který opět vede na náš facebookový profil.

Nedávno jsme vám též připravili článek o různých designových vychytávkách, které si můžete vyrobit doma podle návodů na videích serveru YouTube:

Nábytek z přepravek patří k nejžhavějším hitům současného levného designu. Přepravky mohou sloužit jako zdroj materiálu pro opravu dřevěné podlahy, televizní stolek, pozadí za plochou televizí na stěně nebo vlastně cokoliv jiného. Pakliže byste o nějakém „udělej si sám“ nábytku z přepravek, tak si pusťte pár Receptářů s Přemkem Podlahou, abyste se dostali do správné kutilské nálady a mrkněte do odkazu výše.

Nemáte dost a chcete další nápady? Pomoci může třeba stránka přímo zaměřená na rady a nápady.

A teď ještě malý bonus v podobě tipů na nákup levných věcí z největšího řetězce s interiérovým vybavením (máme na mysli ten modro – žlutý ze Švédska)

  • Jestliže se vám nedostává nádob vhodných k pití, můžete si koupit třeba hrnek hrnek na čaj (Hurrig – 39 Kč, 25 cl), sklenici na víno (Hederlig – 25 Kč, 60 cl) a to celé si ještě podložit prostíráním (Ljunda – 29 Kč) a u pokladny zaplatíte jen 93 Kč.
  • Když opomineme slavné masové kuličky, tak do stovky se vejdete také, pokud si koupíte 60 kusů papírových ubrousků Solfint s obrázky tuňáků nebo humrů vhodných jako prostírání k pokrmům z plodů moře.
  • Co se týká nábytku, s tím je to se stokorunou v kapse těžké, maximálně lze pořídit designové krabice (barevná Variera - 99 Kč, 24×17×11).


Google+ profil autora článku