Jste zde

Mohli byste existovat bez vysavače? Poradíme vám, jak ho vybrat

vysávání Zdroj: bigstockphoto.com
Odpovíme za vás – bez vysavače byste sice existovat mohli, ale nebyl by to pěkný pohled. Jde o jednoho z těch pomocníka, bez kterého se domácnost neobejde, ať už si zvolíte kterýkoli dostupný typ. Vždycky minimálně jeden potřebujete.

4. 3. 2020

Nikdo z nás nevybírá nový vysavač denně, takže je pochopitelné, že když dojde na věc, nevíme, jak na to. Obecně se při výběru nejdříve zamyslete nad tím, jaké typy podlah doma máte, případně jestli od vysavače očekáváte něco zvláštního. A taky jestli máte děti nebo domácí mazlíčky.

Klasický vysavač

Je to právě on, který má většina z nás doma. Vysátí podlah je základ pro jejich čistotu a pro čistotu celého domova. Tady se budete muset zaměřit na to, jestli chcete sáčkový (mívá vyšší výkon, ale musíte v něm měnit sáčky, do kterých se ukládá prach), nebo bezsáčkový (mívá nižší výkon, ale nemusíte do něj dokupovat sáčky a nádoba na prach se dá snadno omýt). Kromě výkonu sledujte při volbě i příkon, druh filtru a možnost přídavných nástavců.

Zdroj: bigstockphoto.com

Tyčový vysavač

Tyčové vysavače jsou štíhlé a skladné, mají jednoduchou konstrukci a jsou vhodné na menší plochy a na hůře dostupná místa. Některé dokonce disponují i mopem, takže s nimi můžete snadno vytírat. A co je zásadní – chcete ho s kabelem, nebo ho budete raději dobíjet v dokovací stanici a nenecháte se při práci omezovat?

Robotický vysavač

Pokud se hrdě hlásíte k těm, které vysávání nebaví, prostě to nechte na vysavači samotném – ten robotický se dá sehnat ve více cenových relacích a velký úklid se s ním dá oddálit třeba i o měsíc. S cenou se pojí nejrůznější funkce, proto vybírejte obezřetně. Nezapomeňte volit i podle typů podlahy, na které ho budete používat.

Speciální domácí? Nebo radši průmyslový?

Vysavačů je spousta druhů. Výjimkou není ani speciální vysavač na okna, tepovač, vysavače na popel nebo do auta. Pokud hledáte dokonce pomocníka do dílny, haly nebo na stavbu, raději vybírejte mezi průmyslovými vysavači – jsou totiž robustnější a výkonnější.

Nepodceňujte příslušenství

Aby vysavače svým majitelům co nejlépe sloužily, výrobci nezapomínají na doplňky a příslušenství, které úklid maximálně zefektivní. Do této kategorie patří sáčky do vysavače, filtry, hubice, baterie nebo vůně. Nabídka je široká a vybere si určitě každý.