Jste zde

Pořizujeme nábytek na míru

Zdroj: sxc.hu

Nábytku z obchodních domů pomalu zvoní umíráček. Nábytek na míru se stává stále oblíbenějším, hotové levné kusy z nábytkových center jsou vytlačovány do ústraní. Prohlédněte si našeho průvodce a zjistíte, co vše pořízení nábytku na míru obnáší.

26. 11. 2010

Základ je vše promyslet

Důležité je srovnat si, co vlastně od nábytku čekáte. Je jedno, zda chcete pořídit vestavěnou skříň, kuchyni na míru, nebo třeba novou šatní skříň. Vždy musíte znát požadavky, které by měl nábytek splnit.

Jakmile máte rozmyšlenou barvu, požadovaný materiál, vhodné místo pro nábytek a známe naše nároky, je na řadě oslovit dodavatele. Tedy, lépe řečeno vybrat dodavatele, které oslovíme.

Vybíráme dodavatele pro nábytek na míru

Dodavatelů jsou stovky, a tak se výběr může zdát složitý. Pokud se ale budete držet následujících kroků, většinu nevhodných dodavatelů jistě rychle odfiltrujete.

Chtějte reference

Nejlepší referencí je, pokud vám dodavatele doporučí někdo známý. Pokud nikdo takový není, chtějte reference přímo od dodavatele. Solidní dodavatel vám rád ukáže fotografie již vyhotovených prací, případně i vzorky prací na své vzorkovně.

Internetové stránky

Web dodavatele by měl obsahovat veškeré potřebné informace. Také se hodí kalkulačka pro výpočet přibližné ceny nábytku na míru, fotogalerie realizovaných prací či důkladný popis používaných prvků a materiálů.

Ostatní služby

Hledejte, zda dodavatel nabízí související služby zdarma či s příplatkem. Zaměření prostoru, nákres, popřípadě 3D model nábytku, dovoz nábytku až k vám a jeho smontování - to jsou jen některé z doplňkových služeb.

Kontaktování vybraného dodavatele

Dejme tomu, že jsme si po návštěvě různých provozoven konečně vybrali správného dodavatele. Nyní je na čase jej oslovit a sdělit mu naši konkrétní žádost s tím, co od nábytku čekáme, a co bude muset splnit.

Zaměření prostoru pro nábytek na míru

Dodavatel k vám vyšle svého technika, který si důkladně zaměří potřebný prostor pro vámi zvolený nábytek. Tento krok je extrémně důležitý zejména pokud chcete, aby nábytek, například vestavěná skříň, přesně „sedla“ do nevyužitého výklenku ve zdi. Jedna chybička, a do výroby může jít nábytek, který v lepším případě bude ztrácet, v tom horší se do připraveného prostoru nevejde.

Dohodnutí ceny a zadání výroby

Jakmile jsou zaznamenány potřebné rozměry a dohodnuty materiály, ze kterých chcete váš nábytek vyrobit, doplňky kterými má disponovat (různé úchyty, kování, police atd.), může dodavatel stanovit neměnnou konečnou cenu.

Po tom, co cenu odsouhlasíte, již nic nebrání zadání výroby nové ozdoby vašeho bytu. Výroba nábytku trvá od šesti dnů do čtyř týdnů. Dodavatel by vám přibližný termín měl sdělit již při podpisu smlouvy.

Dodání a montáž

Z výroby už míří váš nábytek přímo k vám do domu. Firma většinou zajití jak jeho dovoz, tak montáž, proto nechte vše na jejích zaměstnancích, a jen se kochejte pohledem na nový kus užitečného nábytku, který se vám právě kompletuje před očima.

Není to tak hrozné

Jak vidíte, proces pořízení nábytku na míru je sice o něco komplikovanější, než u nábytku hotového, kde dojdete do obchodu, ukážete si prstem, a vybraný kus se veze k vám. Je ale nutné říci, že přes delší dobu čekání a vyšší cenu výsledek rozhodně stojí za to, a budete mít nábytek vyrobený přesně pro vás. Takový, který nemá jen tak někdo. A to za to stojí!