Jste zde

Moderní koupelna je stylová, ale také maximálně praktická

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Asi každý si rád pořizuje nové doplňky do bytu. Nejinak je tomu v případě vybavení koupelny. A pokud navíc provádíme celkovou rekonstrukci, nebo si zařizujeme novou koupelnu, jsou příležitosti pojmout věci moderně a prakticky o to větší.

18. 10. 2019

Nenechávejte proto vybavení vaší koupelny náhodě a určitě se pořádně zamyslete nad tím, co by vám mohlo zpříjemnit rána před zrcadlem.

Pro usměvavější rána

Každé ráno nejčastěji zamíříme k umyvadlu. Je to v podstatě první vybavení bytu, které použijeme. Právě proto by mělo být co nejkomfortnější. To může zařídit už správný výběr vodovodní baterie. Je důležité, aby baterie v umyvadle měla odpovídající rozměry a rozumnou délku krčku, aby se nám pod ní dobře myly ruce. Možná se to zdá jako samozřejmost, ale je spousta koupelen, kde je takto zásadní věc velmi špatně vyřešena.

Zdroj: www.bigstockphoto.com

Současná šíře sortimentu na trhu dovoluje se při výběru nijak neomezovat. Proto se dá pořídit umyvadlová baterie v mnoha designech, které dokonale sladíte s dalším vybavením koupelny. Můžete ladit do hranatých tvarů, do kulatých tvarů, to je pouze na vás. Baterie můžeme dále rozdělit do několika základních kategorií:

  • Designové
  • Retro
  • Termostatické

Zda zvolíte spíše moderní design, nebo retro provedení, samozřejmě souvisí s tím, jakým způsobem chcete vaši koupelnu pojmout. Z hlediska funkčnosti jsou určitě zajímavé termostatické baterie, které umožňují šetřit spotřebu, ale také upravovat teplotu tak, aby se zabránilo třeba opaření horkou vodou. Určitě pamatujte také na kvalitní ohřívač vody. Pokud vsadíte na průtokové ohřívače, máte jistotu, že voda bude okamžitě teplá.

Hygiena na prvním místě

V současné době se velice klade důraz na hygienu. Nemáme tak pouze bezdotykové baterie, ale mnoho lidí už zvažuje také bezdotykový dávkovač mýdla. Rozhodně tak neplatí, že by se musely tyto doplňky objevovat pouze na veřejných místech. Doma vám kromě hygieny zajistí také lepší komfort a absenci věčně upatlaného ručního dávkovače.