Jste zde

Kuchyňský robot zvládne šlehat, míchat těsto i odšťavňovat. Podle čeho vybírat kvalitního pomocníka?

kuchyňský robot červený alza Zdroj: shutterstock.com
Snad od nepaměti si přejeme, aby byl náš kuchyňský pomocník multifunkční. Některé přístroje se specializují pouze na jeden druh kuchyňské práce, jiné jich zvládnou hned několik. Kuchyňský robot většinou zvládne spoustu úkolů.

15. 8. 2020

Kdy se investice do něj vyplatí?

Kuchyňský robot nahradí hned několik spotřebičů

Možná i vy si přejete, aby se vám dobře připravovaly všechny pokrmy, které si zvolíte. Všichni, kdo v domácnosti vaří, si pochvalují zejména pomocníky, co zvládnou hned několik funkcí najednou. Kuchyňský robot tak kromě klasických prací může nabízet i strouhání, mlýnek na maso, mixér nebo odšťavňovač. Příprava chutných a zdravých pokrmů se tak s jedním přístrojem stává velmi příjemnou. Na lince máte pouze jednoho pomocníka, co zastane hned několik spotřebičů.

Nejčastější procesy kuchyňských robotů

Multifunkční přístroje v kuchyni nahrazují velmi často až 5 menších spotřebičů. Může se tak stát, že místo několika přístrojů si do kuchyně pozvete skutečně výkonný a spolehlivý stroj, který vám rychle vrátí vynaložené peníze. Investice do robota se vyplatí zejména v případě, že si přejete vařit ve větším pohodlí a také pokud si přejete mít jeden přístroj, který máte hned po ruce a nemusíte jej nijak složitě sestavovat.

Zdroj: bigstockphoto.com

Co nejčastěji dokážou kuchyňské roboty:

  • Šlehat, míchat a hníst těsto.
  • Mlít maso.
  • Strouhat a krouhat zeleninu.
  • Mixovat a tvořit pyré a smoothie.
  • Odšťavňovat zeleninu a ovoce.
  • Připravovat domácí těstoviny.

Nabídka kuchyňských spotřebičů je velmi pestrá a záleží na preferencích každého kuchaře. Podle čeho vybírat?

Příkon napoví o kvalitě robota mnoho

Příkon přístroje vám prozradí, kolik toho ve skutečnosti zvládne. Kuchyňský robot s příkonem 1200 W je kvalitní a vydrží vám o mnoho let déle, než jeho kolega s příkonem do 700 W. Navíc přístroj s větším příkonem dokáže uhníst i tužší těsto.

Máte i vy kvalitního kuchyňského pomocníka?