Jste zde

Kuchyně ve francouzském stylu

24. 3. 2015

rustikální styl moderní kuchyně

Bílé kuchyňské skříňky a pracovní deska s dřevěným dekorem, to jsou hlavní atributy kuchyně ve francouzském stylu. Velmi často jsou bílá, vyřezávaná dvířka skříněk doplněna černými nebo kovovými úchytky. Abyste ale mohli skutečně tvrdit, že máte francouzskou kuchyni, musíte celou místnost „dodekorovat“ doplňky. Právě na nich výsledný francouzský šmrnc stojí.

Dekorace pro kuchyni ve stylu Provence

Květináče, kořenky a ovoce – to jsou jedny z mnoha dekorací, kterými se kuchyně ve stylu Provence může chlubit. Nejčastěji se tu setkáte s bílou keramikou, ozdobenou ručně psanými nápisy surovin, ukrývajících se v ní. Čerstvé květiny do kuchyně ve francouzském stylu prostě patří, a to nejen ve váze, ale i v květináčích na oknech.

rustikální styl kuchyně

A protože ve Francii jde v kuchyni především o jídlo, mělo by i to být v kuchyni na očích. Zavěšený česnek na parapetu, miska s dýněmi ze zahrádky anebo fazolky nasypadé ve velké skleněné láhvi. Jsou to drobnosti, ale právě z české kuchyně udělají tu francouzskou.

Pastelové barvy kuchyni ve francouzském stylu sluší

Oproti rustikálnímu stylu kuchyně je francouzský styl více elegantní a „chic“, je upravenější a méně „drsný“. Spíš než chalupu připomíná starou vilu u moře. Francouzský šarm pomáhají získat látkové dekorace v pastelových barvách, které se krásně hodí k bílému základu a k přírodnímu dřevu. Sedět sem budou i proutěné košíčky nebo třeba ratanová křesílka.

Výběr materiálů pro kuchyni ve stylu Provence není příliš omezen, je možné zvolit lamino a francouzskému stylu uzpůsobit pouze jeho povrh a profily skříněk. Spíše než skleněné desky jako v moderní kuchyni se ve francouzské kuchyni hodí klasické dlaždice. Z moderního vybavení se ale nemusíte bránit ničemu, ani chytrým skříňkám s výklopnými systémy.

Autor: redakce