Jste zde

Moderní styl kuchyně

24. 3. 2015

Funkce, praktičnost, jednoduchost. Moderní kuchyně požívají všech vymožeností naší doby – a to ať se podíváte kamkoli. Co všechno musí mít kuchyně v moderním stylu?

Výsuvné systémy namísto obyčejných šuplíků

Proč zbytečně ztrácet čas a energii otevíráním a zavíráním skříněk? V moderní kuchyni se tím zabývat nemusíte – chytré výsuvné systémy lze ovládat pouhým dotykem a díky tichým dojezdům nemusíte vůbec řešit jejich zavírání. Nejde ale jen o úsporu vašich pohybů, v moderní kuchyni se šetří i místem. V době, kdy se ceny bytů ve velkých městech závratně rostou, musíme i do malinkého bytečku dostat plnohodnotnou kuchyň. Právě tady přichází na řadu třeba rohové systémy, díky kterým je možné ukládat nádobí nebo potraviny hluboko v útrobách kuchyňské linky. Jednoduchým vysunutím skříňky máte celý její obsah jako na dlani.

Moderní spotřebiče jsou kapitolou sama pro sebe. V moderní kuchyni nejčastěji vidíme vestavěné spotřebiče, které jsou často energeticky úspornější. Mnohé dnešní spotřebiče už je možné připojit k internetu. Do moderní kuchyně také patří sofistikovaný systém pro třídění odpadu, zabudovaný uvnitř kuchyňské linky. Mít vestavěné spotřebiče je důležité i při zařizování kuchyně ve francouzském stylu, kde nic nesmí kazit dojem venkovského sídla v Provence.

Co se dobře udržuje, to patří do moderní kuchyně

Co se týče materiálů, je hlavním měřítkem jejich odolnost a snadná údržba. V dnešní době existuje obrovské množství materiálů, které tyto vlastnosti mají, takže v barvách se meze prakticky nekladou. Nejoblíbenější jsou kvalitní lamina, sklo, nerez a přírodní a umělý kámen pro pracovní desky. Umělý i přírodní kámen se hodí téměř do každé kuchyně, i do kuchyně v rustikálním stylu.

Právě pracovní deska je v moderní kuchyni často jedním z nejvýraznějších prvků, je kladen velký důraz na její výdrž. Umělý kámen je relativně drahá záležitost, pro jeho výborné vlastnosti si ho ale vybírá stále více domácností. Kuchyňský dřez a baterii je také možné vybírat z mnoha tvarů a materiálů. V případě dřezů stále vede nerez, i když mu šlapou na paty kvalitnější a odolnější keramické dřezy.

Porušujte pravidla, třeba skleněnými obklady do kuchyně

Sklo v kuchyni nemusí zůstat jen doménou skleniček. Moderní kuchyně často využívají také skleněné obklady. Jde o kalené sklo, umístěné namísto dlaždic za kuchyňskou linku. Jeho výhod je mnoho, nejvíce ale lidé oceňují barevnou variabilitu a jednoduchou údržbu.

Moderní styl kuchyně ale neznamená, že jste svázaní nějakými přísnými pravidly. Naopak je tu dovoleno téměř vše, protože právě netradiční kombinace jsou tím, co v moderní kuchyni vytváří dojem originality, který odliší tu vaši kuchyni od stovek jiných.

Autor: redakce