Jste zde

Koupelnový souboj, 2. díl: Sprchy

Zdroj: turydddu (Flickr)

Říkáte si: "Proč mám proboha ležet, když se koupu? Pak patříte v českých zemích do většinové společnosti, která dává přednost sprchám před vanou. Jak hezký pohled si při tom můžete vychutnat, to ukáží fotky z dnešního dílu koupelnového duelu.

17. 9. 2013

Sprchy se opravdu v Čechách, na Moravě a ve Slezsku prodávají více než vany. Hlavní důvod představuje úspora prostoru, ale také financí.Vany totiž stojí o něco více než sprchy. To ovšem nekoresponduje s výsledky průzkumu, podle něhož obyvatelé České republiky během sprchování příliš nešetří vodou. Většina z nás při nanášení mýdla na pokožku a šampónu na vlasy nevypíná kohoutek a nechává vodu zbytečně proudit. Odlišně se chovají například v Řecku, kde se pod tíhou následků hospodářské krize sprchuje šetrně přes osmdesát procent obyvatel.

Podívejte se na první část miniseriálu:

Vraťme se ke krásným sprchám. Ty nejhezčí mají jeden problém - potřebují hodně prostoru. Půvab mnoha koupelen vychází jednoduše z toho, že jsou obrovské. Velký prostorový rozmach si většina českých bytů, obzvláště v panelácích, nemůže dovolit. V takových případech je proto potřeba vskutku originálních řešení, které může dodat třeba zkušený bytový designér. Zkuste se na vybavení koupelny zeptat třeba v online poradně bytového designu.

Inspirace do koupelny - sprchy

sprchy-4

Středomořský styl interiéru lze dostat i do koupelny. Zdroj: Home space (Flickr)

sprchy-3

Turnikety u vstupu do vesmírné lodi? Ne tohle je opravdu sprcha. Zdroj: dir2 (Deviantart)

sprchy-5

Sprcha s čirými skleněnými stěnami je aktuálním hitem. Zdroj: s.yume (Flickr)

sprchy-2

Tady můžeme srovnat vanu se sprchou přímo: Velká kabinková sprcha zapuštěná do stěny, nebo prostorná masážní vana? My nedoporučujeme ani jedno, protože obojí je silně návykové. Zdroj: Dave Cisowski (Flickr)

sprchy-6

Sprcha nádherná, ale tato koupelna je sama větší než průměrná garsonka. Zdroj: saescavipica (Deviantart)

sprchy-7

Dát prádlo do pračky, osprchovat se a obléct si hned vyprané prádlo, to bohužel nejde. Jakmile to bude technicky možné, napíšeme o tom pro vás článek. Tedy pokud ještě budeme naživu. Zdroj: Tani88arte (Deviantart)

Sledujte nás na facebookových stránkách!