Jste zde

Nechte zahradu bez dozoru. Spolehněte se na automatické zavlažování

automatické zavlažování PR Zdroj: spravna-zahrada.cz
Taky na každé dovolené neustále přemýšlíte o tom, v jaké kondici je právě vaše zahrada a jestli nestrádá? Nebo byste rádi měli krásnou zahradu, ale nemáte na ni moc času nebo dovedností? Automatické zavlažování pro vás bude skvělým řešením.

12. 2. 2022

Právě pro všechny vytížené nebo ty, kteří už na svou zahradu nemají tolik síly, jsou tu závlahové systémy. Díky nim se nebudete muset o zahradu starat každý den a nosit konve a konve vody, ušetříte si spoustu času, který budete moct věnovat sami sobě nebo svým blízkým, a ještě zahrada dostane přesně to, co potřebuje, aby báječně prospívala.

Automatické zavlažování v moderní době

Možná vás nepřekvapí, že doba pokročila a automatické zavlažování můžete ovládat i skrze mobilní aplikaci na svém telefonu. Software, který bude závlahu vaší zahrady řídit, si dokonce sám zjistí, jak sucho nebo vlhko bude, čemuž pak přizpůsobí i svůj postup. Bude vědět, ve kterých místech přesně je potřeba přidat a kde vody není tolik potřeba.

Dokonce dokáže změřit množství protečené vody, takže můžete sledovat, kolik vás to bude stát. Mimochodem – tímhle způsobem můžete pořešit zavlažování skleníku a zavlažování trávníku.

Jak závlahové systémy fungují?

V prvé řadě je třeba rozdělit zahradu do sekcí. Každou budete ovládat jedním elektroventilem. Srdcem celého systému je pak elektronická programovatelná jednotka, na níž si podle potřeby nastavíte, kdy chcete svoje automatické zavlažování zapnout. Jednotka vydá pokyn k činnosti konkrétnímu ventilu v konkrétní sekci a jde se na věc…

Chce to i kapkovou závlahu

Kapková nebo taky kapkovací závlaha je neoddělitelnou součástí každého závlahového systému. Hodí se všude tam, kde nelze použít rotační nebo rozprašovací vysouvací postřikovače. Kapková závlaha vám dobře poslouží třeba na záhoncích nebo ve skleníku.

Navnadili jsme vás na automatický zavlažovací systém? Spojte se s odborníky a nechte si ho profesionálně instalovat. Pak už se můžete těšit na zdravou a krásnou zahradu!