Jste zde

Když vám Wi-Fi ničí spánek: Zbavte se elektrosmogu v ložnici

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Elektrosmog je neviditelné zlo moderní doby, které přišlo s rozvojem bezdrátových technologií ve 21. století. A i když si to možná neuvědomujeme, podle mnohých názorů negativně ovlivňuje naše zdraví. Chraňte svoji domácnost před zátěží, co vám nedá spát!

16. 10. 2019

Spí se vám lépe v místnosti, která je orientovaná od města, než v místnosti, jejíž okna jsou situována k městu? Není divu! Z města na vás neustále působí zdroje elektrosmogu. Elektromagnetické pole světel, vysílačů, elektrických kabelů, trafostanic či veřejných wi-fi sítí. Vaše zdraví ovlivňují více, než si myslíte! Elektrosmog pracuje nenápadně, pomalu, ale efektivně!

Dopřejte si kvalitní spánek

Ubránit se působení elektrosmogu úplně nelze. Jsme jím obklopeni nepřetržitě a všude. V restauraci, v přírodě, v práci, doma a bohužel i ve naší ložnici. V místnosti, která by měla sloužit k regeneraci organismu.

Elektrosmog je velmi diskutované téma a názory na jeho škodlivost pro naše zdraví jsou nejednotné. Možná proto ho mnoho z nás nebere vážně. Vypínejte před spaním wi-fi. Bude se vám lépe usínat. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Mobilním telefonem, lampičkou na nočním stolku či zapnutou wi-fi si však kvalitní spánek a regeneraci odpíráme, oslabujeme si imunitu a negativně ovlivňujeme svou psychiku. Jsme podráždění, nervózní, neklidní a máme sklony k depresi.

Často si stěžujeme na bolesti hlavy a poruchy sluchu či zraku. Náš výkon se snižuje, obtížně se soustředíme a učíme. Citlivější jedinci mohou zpozorovat poruchy srdečního rytmu, a dokonce se objevují i názory, že působení elektrosmogu zvyšuje riziko rakoviny. U mladých párů může způsobovat neplodnost a být důvodem problémů s početím. U starších lidí může způsobovat a zhoršovat Parkinsonovu chorobu či Alzheimera.

Budoucí maminky by měly zvážit koupi dětských chůviček. I ony jsou totiž zdrojem škodlivého elektrosmogu. Za následek mohou mít časté pomočování, neklid, hyperaktivitu nebo mohou být příčinou vzniku alergií.

Zajímá vás, jak elektrosmog eliminovat?

Dopřejte si kvalitní spánek bez elektrických a elektrických zařízení ve vaší ložnici. Z nočního stolku odstraňte stolní lampičku, elektrické budíky vyměňte za klasické, vypněte wi-fi router a mobilní telefon nechte ideálně v jiné místnosti. Pokud bez něj neusnete, nikdy ho neumisťujte pod polštář!

Vhodnější variantou při práci na notebooku je připojení internetu skrze síťový kabel. Zdroj: www.bigstockphoto.com

Čím větší vzdálenosti od vaší hlavy, tím lépe. Se vzdáleností od zdroje intenzita elektrosmogu totiž výrazně klesá. Doporučená vzdálenost je minimálně 1,5 metru. Postel neumisťujte do blízkosti elektrických zásuvek a elektrické kabely nikdy neschovávejte pod postel. Doporučovány nejsou ani mosazné postele či pružinové matrace. Kovové části fungují jako anténa.

Pozor na pohotovostní režim spotřebičů

Pokud máte v ložnici televizi, počítač, video či rádio, vždy jej vypínejte hlavním vypínačem nebo ze zásuvky. Vypnutí pomocí ovladače nestačí! Spotřebič se přepne pouze do pohotovostního režimu, stále odebírá elektrický proud a vytváří elektromagnetické pole.  

Velmi diskutovaný je vliv mobilních telefonů na naše zdraví. Málokdo si však umí představit život bez nich. Pokud je to možné méně volejte a při hovoru využívejte handsfree.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Vliv elektrosmogu zhodnoťte už při výběru stavební parcely

Na působení elektrosmogu myslete už při výběru pozemku pro váš dům. Dům nestavte v blízkosti vysokého napětí, vysílačů nebo trafostanic. Dráty vyzařují elektromagnetické záření v dosahu několika metrů a mohou být příčinou nekvalitního spánku. U dětí mohou být dokonce i příčinou vyšší náchylností k mnoha nemocem. Více náchylnější jsou i lidé starší, nemocní a citlivější.

Věděli jste, že se dají pořídit speciální záclony, které eliminují elektrosmog? Mají v sobě kovová vlákna, která odstíní vše z ulice. Pořizovací cena těchto záclon je však vysoká a účinek minimálně diskutabilní.

Tímto stylem si seriózní článek na téma elektrosmogu nepředstavuju. Ano všudypřítomné wifi je problém a to až takový, že v některých lokalitách dochází k totální degradaci kvality spojení (ukáže to např. skype videocall), protože prostor je přehlcený radiovým signálem, což je dané neúměrným množstvím sítí v místě. Typicky sídliště, centra měst.

Řešení je prosté, zavést v domě nebo bytě kvalitní ethernetovou kabeláž, kterou většina zařízení podporuje (nebo ještě lépe optickou GPON) a wifi používat jen s malým výkonem např. pro připojení mobilu. Výhodou bude obrovská rychlost a stabilní připojení, které nepadá.

Mě se to jako úvodní článek k této široké problematice líbí, je dosti podařený a není tam žádných chyb a je výborné, že se i tímto způsobem problematika škodlivého "elektrosmogu" zase dostane více mezi veřejnost. K wifi signálům v paneláku - když vypneme svůj wifi router, uvidíme často na displeji i 10 - 20 signálů od sousedů. Ty jsou ale naštěstí nehledě na množství čárek výkonově hodně slabé a skutečně již prakticky neškodné. Ty čárky nejsou přímo o výkonu či intenzitě záření ale spíše o použitelnosti toho signálu. Dnes je technologie hodně vychytána a pro plný přenos jí stačí již skutečně malé a neškodné intenzity. Od sousedů tedy signály zpravidla už vůbec nevadí, na analyzátoru uvidíme velmi slabé intenzity, ale mnohem horší je, nechat přes noc (i přes den škodí) zapnutý wifi router do zásuvky. Není tedy třeba obcházet sousedy aby si vypínali svoji wifi, ale hlavně si každý vypněte vy tu svoji doma, protože ta vás "griluje" nejvíce! :) A připojovat přes adaptér na kabelový internet i své mobily, Ipad, notebook - vše se nechá snadno připojit přes ethernetový adaptér třeba z Alzy nebo fy Belkin a jiné a nepotřebujete doma wifi vůbec ;) Ve světě je trend wifi omezovat, ve Francii už ji mají zakázánu ve školkách a školách přes 3 roky vyhláškou, jen u nás máme středověk a naši "odborníci" lžou, že to vubec neškodí a popírají veškeré vědecké studie, které to celé roky potvrzují!

Tak teď abych každý večer před spaním obešel všechny byty v domě a všechny sousedy poprosil, aby si vypli router? :-D
Byly by k dispozici nějaké vědecké studie (ze kterých jste čerpali) potvrzující negativní vliv "elektrosmogu" - vlivy, o kterých v článku píšete? Odkud jste informace čerpali? Nebo je článek založen na dojmech a pocitech, že co není přírodní je automaticky škodlivé?

Existuji tabulky i vzorce. Nedavno jsem musel dokladat vypocet hygiene. U vetsich vysilacu je bezpecna vzdalenost ca. deset cm.... wifi ma minimalni vykon a telem neprojde. Maximalne by zahrala,... Zakrejte rukou antenu routeru a poznate to sami. Neco jineho je mobilni signal. Ten projde zelezobetonem,... zamyslete se, kolik mobilu mate kolem sebe v okruhu treba jednoho kilometru,... tomu utect nelze,... wifi je o nicem,....

Typický příklad tuposti (Martin). To že jste neviděl žádné studie na toto téma, svědčí buď o tom že jste dnes poprvé v životě na NETu, nebo jste žádné studie nehledal, nebo neumíte hledat. Vyberte si, prosím.... Ka-Han

Mě kolikrát přijde že lidé kteří píší takovéto články nechodili na Základní školu nebo zrovna chyběli na hodinách fyziky když se probíralo elektromagnetické spektrum ano je to látka 8 třídy ZŠ. Hlavně doma nepoužívejte žárovky a přes den zatlučte okenice aby vás neozařovalo sluníčko !!!! A pozor na nábytek ten vás taky ozařuje elektromagnetickým zářením !!! Psát o takových to tématech by dle mě měli hlavně lidé kteří ví co to vůbec elektromagnetické spektrum je. Pro ostatní lidi. I když byste vypnuli elektřinu na celém světě tak byste stejně byli pořád ozařováni elektromagnetickým zářením které vydává prakticky všechno kolem vás.

Od sousedů jsou wifi slabé, viz můj druhý komentář, je třeba hlavně vypínat tu svoji doma. Studie - doporučuji si sehnat dokud není ropzrodána - knížku Doba jedová č.7 - ELEKTROSMOG - vzadu tam jsou odkazy na stovky světových studií. Jinak mnoho studií je i na těchto odkazech:
- http://www.elektrosmog-zony.cz/download/prehled_studii_o_vlivu_bezdratov...
- http://www.elektrosmog-zony.cz/download/seznam_vice_studii.pdf
- https://www.slt.co/Education/EMFStudiesandArticles-Evidence-of-risk.aspx/
- například studie z léta 2018 o škodlivosti WIFI:
http://www.elektrosmog-zony.cz/download/studie_vliv_wifi_2018.pdf
Případně další desítky-stovky studií rád zašlu mailem.
Nemohu pochopit, jak všechny tyto studie vědecké si dovoluje pan Ing. Jelínek z Národní refer. laboratoře zarputile popírat, ignorovat, a lhát, že neionizující záření VF je na netermické úrovni, kdy se ještě nenaměří zahřátí tkáně, neškodné. Již v roce 2011 zařadila WHO toto záření jako karcinogen třídy 2B. I tento čin Světové zdr. organizace (WHO) si však dovolil pan Jelínek v nedávném vyjádření písemně na webu SZÚ nařknout, že není dostatečně relevantní... Tak kde to jsme? Je při tolika titulech tak hloupý nebo troufalý, nezodpovědný a nebo zaplacený, riskovat zdraví české veřejnosti a neustále uvolňovat od roku 2000 limity tohoto záření?! Je to nepochopitelné nebo spíše podezřelé. A samozřejmě, že přehlíží i všechna rizika zavádění 5G sítí a nehledí na to, že nebyla dosud nikde ve světě prokázána jejich neškodnost! Necháme si to líbit?
Více o všech rizicích a souvislostech a odkazů na studie i na www.stop5g.cz nebo www.5gappeal.eu - zajímejte se prosím zavčas...

Zapněte v ložnici radiopřijímač, naladíte spoustu stanic.Všechno tohle vlnění tam máte nonstop.

A ted mi poradte, jak vypnout tech dalsich 30 zarizeni od sousedu vyjma vypnout elektriku v cele ulici.

Chápu to s těmi dráty, pod vysokým napětím by opravdu nikdo bydlet neměl, ale zbytek už je docela hodně velká elektrofobie. Odstraňování lampiček a budíků a to vytahování televizí a počítačů ze zásuvek už je dost přehnané, úplně zbytečné a navíc je to nesmysl. Všechny ty jmenované zařízení obsahují spínané zdroje a to nejen pro to, že je pohodlnější jejich zapínání mikrospínačem, nebo i dotykem. Ve stand by režimu, zařízení spotřebovává jednotky wattů obvykle 1-2W a to ze dvou důvodů. První je ten, že je aktivní malý obvod který čeká až zmáčkente tlačítko, aby zapnul zdroj a uvedl zařízení v činnost a druhý, že dobíjí malou baterku která udržuje uložené nastavení. Pokud se baterka nebude dobíjet, neudrží nastavení. Je naprosto nereálné aby někde v tom vzniklo elektromagnetické pole. Kdyby ano, tak by elektromagnetický puls který by nepochybně vzniknul po zapnutí takového zařízení usmažil veškerou elektroniku v domě a jeho okolí ;)

Ne kdepak, nevím kde to autor vzal, podle mě je to nějaká zběsilá teorie vycucaná z prstu, ten problém existuje, ale není o magnetických polích. Je to o frekvenci a rezonanci, což zkoumal a popsal už Nikola Tesla. Jde hlavně o vysoké frekvence, ale řádově stovky megahertzů a gigahertze, tedy frekvence na kterých fungují wifi mobily, rádia, televize,... A není to tak jednoduché že by vysoká frekvence byla prostě špatná. Jsou pásma která jsou pro lidi i příjemná a jsou pásma která jsou pro lidi nepříjemná. Ale to by člověk musel žít ve faradayově kleci aby se jim vyhnul.

Jo, doma můžeš svítit svíčkou a to, že na baráku naproti je x zesilovačů všemožných bezdrát signálů, za "rohem" radar mikrovlnka a další pásma monitorující.... :(

Snad jen se jak krtek zavrtat hooodně hluboko pod zem :)

tak nevím, spíme v ložnici, kde jede vše, mobily, tv, Wi-Fi, zásuvku mám u hlavy a dráty pod postelí. S usínáním problém nemám, jsem do 5-ti minut tuhá, nemocná jsem byla naposledy v roce 2010 a rýmu jsem měla předloni, tak s to imunitou taky nevím a hlava mě taky nebolí, pokud se do ní někde nepraštím.

Všichni, kteří dnes bydlí ve uprostřed velkoměst jsou vlastně už díky elektrosmodu po smrti. A co vysoký průměrný věk Japonců? Tam nemají eletkrosmog?

Pospávám u TV kolem 23. hodiny, jdu do postele a hle jsem, jak rybička, spánek uletěl, hodinu, dvě, atd. Vrátím se do OP, zapnu Tv, ulehnu na gauč, spánek se dostaví během 5ti minut a spím až do rána.
a v té ložnici mám na dosah ruky lampičku, ale to nepomáhá - zřejmě.

Blablabla….. Bože, to jsou zase bláboly.... Největší průšvih ale je, že hromada lidí tomu bude věřit, protože to konečně někdo "chytrej", někdo komu jde o blaho všech lidí uveřejnil na webu. No a protože to je na netu, tak je to určitě pravda.... Lidi, prosím Vás, používejte mozek a nevěřte všemu, co Vám média tlučou do hlavy... DÍKY!!!